Ünlü Ekonomist: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yeni Dalgaya Hazırlanın!

Ünlü Ekonomist: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yeni Dalgaya Hazırlanın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Ekonomist: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yeni Dalgaya Hazırlanın!

Hisse senetleri, değerli metaller ve kripto paralar konusunda ekonomik görünüm sunan The Zeberg Report’un yazarı ve makroekonomik döngülerde uzman olan deneyimli trader ve ekonomist Henrik Zeberg, büyük hisse senedi endekslerinin, Bitcoin (BTC)’nin ve diğer kripto para birimlerinin 5. Dalga’da yükselmeye hazır olduğunu üç grafik üzerinden açıklıyor. Ünlü ekonomistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Henrik Zeberg’e göre kripto ve hisse senedi piyasası yükselmeye hazır

Henrik Zeberg’in Twitter hesabında paylaştığı açıklamaya göre, en önemli borsa endeksleri (S&P 500, Nasdaq) haftalık grafiklerde yükseliş dönüşlerine yaklaşıyor:

VIX’in hala düşüşte olduğunu ve SPX’in (ve Nasdaq, IWM vb.) haftalık grafiklerde Ters Boğa Mumları koyduğunu gözlemleseydim, muhtemelen ayı duruşumu sorgulardım! Hisse senetleri, kripto ve diğer risk varlıkları son 5.dalgada yükselecek!

Bu nedenle, ünlü ekonomist, yakında Elliott modelinin beşinci (4-5) dalgasına gireceklerini öngörüyor. Bu, orta vadede etkileyici bir yükselişin beklendiği anlamına geliyor. Buna ilaveten Henrik Zeberg, kripto para birimlerinin hisse senetleri ve diğer riskli varlıklarla birlikte yükselebileceğini ekliyor. Bilindiği üzere ‘Beşinci dalga’, popüler Elliott döngüleri modeline göre büyümenin son dönemini ifade ediyor.

Daha önce Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Henrik Zeberg Mart 2020’de lider kripto Bitcoin’in (BTC) 1.700 dolara düştüğünü tahmin etmişti. Ancak Temmuz başında boğa görünümüne geçti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Ekonomist: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yeni Dalgaya Hazırlanın! 1

Bitcoin ve hisse senedi korelasyonu artıyor

Ünlü ekonomist Henrik Zeberg, tahmini gerçekleşirse, lider kripto Bitcoin (BTC), hisse senetleri ve endekslerle olan korelasyonunu bir kez daha artırabilir. Analist Charles Edwards, bu korelasyonun aşırı korku ve aşırı açgözlülük dönemlerinde hızla arttığını daha önce defalarca vurguladı.

Hatırlanacağı üzere 2022’nin başlarında Bitcoin (BTC), tarihinde ikinci kez 10 yıllık ABD Hazine faizini yakaladı. Ayrıca uzmanlara göre, Bitcoin (BTC) giderek daha olgun bir varlık haline geldikçe, Nasdaq ve S&P 500 ile olan korelasyonu da artıyor. Ancak Santiment analistleri, uzun ralli zamanlarında bu göstergenin çalışmadığını belirtiyorlar.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap