Ünlü CEO’dan Patlayan BRC-20 Coinleri İçin Korkutan Uyarı!

Ünlü CEO’dan Patlayan BRC-20 Coinleri İçin Korkutan Uyarı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO’dan Patlayan BRC-20 Coinleri İçin Korkutan Uyarı!

JAN3 CEO’su Samson Mow, Ordinals ve BRC-20’nin birkaç ay içinde ortadan kalkacağını ileri sürüyor. Mow’a nazaran, Bitcoin Ordinals ve BRC-20 coinleri etrafındaki heyecanı sürdürmek imkansız. Bu yüzden, bu heyecan birkaç ay içinde kaybolacak.

BRC-20 Coinleri sürdürülebilir değil, Yok olacaklar!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin etrafındaki son heyecan Ordinals ve BRC-20 coinleri oldu. JAN3 CEO’su Samson Mow’a nazaran bunu sürdürmek mümkün değil. Bu yüzden de birkaç ay içinde yok olmasını bekleyin! Özel bir röportaj veren Mow, şunları söylüyor:

Bu adamlar temelde direkt Bitcoin madencilerine giden büyük ölçülerde fiyatlar ödüyorlar. Bunun sürdürülebilmesinin hiçbir yolu yok. Aylar sonra yok olacaklar. Burada yıllardan bahsetmeyelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO’dan Patlayan BRC-20 Coinleri İçin Korkutan Uyarı! 1

BRC-20 Coinleri ağı tıkayan birer spam

Kullanıcıların Bitcoin Blockchain üzerinde fungible ve non-fungible tokenler basmasına imkan tanıyan bir kripto teknolojisi olan Ordinals ve BRC-20 etrafında artan faaliyetler, Bitcoin ağının tıkanmasına neden olan süreç fiyatlarında bir artışa neden olan ana nedeni. Bitcoin topluluğunun pek çok üyesi Ordinals’ı Bitcoin’in benimsenmesini artırabilecek bir kullanım durumu olarak görüyor. Bununla birlikte, Mow bunları ağı tıkayan spam olarak kıymetlendiriyor. Bu bağlamda Mow, şu sözleri kullanıyor:

Bunlar, Ethereum ve Solana üzere rakip Blockchain’lerdeki birçok şeye emsal biçimde kısa vadeli para gaspları.

Mow’a nazaran, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesi, “insanların JPEG basması ve bunları Blockchain’e yapıştırması” nedeniyle değil, bir tasarruf teknolojisi ve bir değişim aracı olarak kullanılması nedeniyle gerçekleşecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO’dan Patlayan BRC-20 Coinleri İçin Korkutan Uyarı! 2

BRC-20 standardı, meme tokenları için yeni gaye haline geliyor

BRC-20 token piyasa pahası geçtiğimiz hafta %600 artış gösterdi. Böylelikle, süreç hacmi ağdaki standart BTC süreçlerini geride bıraktı. Bitcoin’in BRC-20 token standardı, bilhassa son aylardaki Pepe (PEPE) meme-coin yükselişinden sonra kripto ekosistemindeki en son trend haline geldi. BRC-20 standardı kullanılarak toplam 8.500 farklı token basıldı. Ayrıyeten, bu BRC-20 coinleri’nin çoğunluğunu PEPE ve Memetic (MEME) üzere meme-coinler oluşturuyor.

BRC Ethereum’un ERC-20’si üzerine modellenmiş Blockchain. Programcıların Ordinals protokolü aracılığıyla fungible-tokenlar oluşturmasına ve göndermesine imkan tanıyor. ERC-20’den sonra modellenmiş olmasına karşın, BRC-20 token standardı Ethereum tabanlı muadilinden temelde farklı. BRC-20 tokenleri akıllı mukavelelerden faydalanmıyor. Token standardı ayrıyeten bu tokenları basmak ve takas etmek için bir Bitcoin cüzdanı gerektiriyor.

BRC-20 token standardını Mart ayının başlarında Domo isimli anonim bir on-chain analist oluşturdu. Emel, fungible tokenlerin Bitcoin Blockchain’de çıkarılmasını ve transfer edilmesini mümkün kılmaktı. BRC-20 token’larının piyasa pahası geçtiğimiz ay patladı. Şu anda 120 milyon dolar düzeyinde bulunuyor. Bu da geçtiğimiz hafta %600’lük bir artış manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO’dan Patlayan BRC-20 Coinleri İçin Korkutan Uyarı! 3BRC-20 token piyasa pahası / Kaynak: Ordinals
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap