Ünlü CEO: Bu Altcoin’ler 100x ve Bitcoin de Yeni Tepe Yapabilir!

Ünlü CEO: Bu Altcoin’ler 100x ve Bitcoin de Yeni Tepe Yapabilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO: Bu Altcoin’ler 100x ve Bitcoin de Yeni Tepe Yapabilir!

Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bitcoin için yeni bir tahminde bulundu. Morehead, tahminiyle, 2025’in sonuna kadar öncü kripto para biriminin göreceği seviyeyi açıkladı. İşte detaylar…

Morehead: Bitcoin, 400.000 dolara yükselebilir

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yazı yazıldığı sırada 41.673 dolardan işlem gören en büyük kripto para biriminin fiyatının 2025’in sonunda 400.000 dolara yükseleceğini söylüyor. Kripto meraklısı ve CEO Dan Morehead’e göre, Bitcoin fiyatındaki artış önümüzdeki 10 yıl boyunca sabit olacak. Bu, özellikle kripto para birimlerinin daha aktif bir şekilde benimsenmesiyle kolaylaştırılacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO: Bu Altcoin’ler 100x ve Bitcoin de Yeni Tepe Yapabilir! 1

Morehead, önümüzdeki 5-10 yıl içinde her akıllı telefon sahibinin mal, hizmet veya kripto para ticareti için kripto para birimi kullanacağını belirtti. BTC’nin küresel çapta tanınması, kripto para birimini kurumsal yatırımcılar için daha da çekici hale getirecek. Morehead’e göre Bitcoin’e ek olarak, birçok altcoin de fayda sağlayacaktır. Özellikle kendi Blockchain’ine sahip olanların – Solana, Ethereum gibi coin’lerin 90-100 katlık bir fiyat artışı görebileceğini belirtiyor.

BTC madencilik zorluğunda azalmaya gidildi

Buna rağmen, şu anda, Bitcoin’in konumu Ukrayna-Rus çatışmasından önemli ölçüde etkilenmiş görünüyor. Birçok Bitcoin madencisi, yaptırımlar veya artan enerji maliyetleri nedeniyle platformlarını kapatmak zorunda kalıyor. Bir Bitcoin (BTC) bloğunun madencilik zorluğu, Kasım ayından bu yana istikrarlı bir tırmanışın ardından bu ay ikinci kez Perşembe günü yüzde 0.35 düştü. Glassnode platformundan alınan verilere göre, 3 Mart’ta madencilik zorluğu yüzde 1,5 düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO: Bu Altcoin’ler 100x ve Bitcoin de Yeni Tepe Yapabilir! 2

Zorluk, her bir mined blok arasındaki süreyi 10 dakikada nispeten sabit tutmak için, hashrate olarak da bilinen ağdaki bilgi işlem gücüne göre otomatik olarak ayarlanır. Glassnode verilerine göre, Bitcoin madenciliği hashrate’i, Şubat ayında 248 exahash/saniye (EH/s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden 17 Mart’ta 216 EH/s’ye düştü. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük fosil yakıt ihracatçılarından biri olan Rusya’nın Ukrayna ile bir savaşa girmesi ve küresel enerji tedarik zincirlerinin yaptırımlarla kopması nedeniyle elektrik fiyatları dünya çapında yükseliyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap