Ünlü Borsadan Bu 2 Kripto Para İçin Askıya Alma Kararı!

Ünlü Borsadan Bu 2 Kripto Para İçin Askıya Alma Kararı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Borsadan Bu 2 Kripto Para İçin Askıya Alma Kararı!

Önde gelen kripto borsası KuCoin, 16 Ağustos’ta Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzlarını duraklatacak. Borsa, 20 milyondan fazla müşteriye sahip. Bu kararı, ana iş odağına yanlışsız bir değişimin kesimi olarak aldığını açıkladı.

KuCoin, BTC ve LTC madencilik havuzlarını askıya aldı

Önde gelen kripto borsası KuCoin, 1 Ağustos’ta yaptığı bir duyuruda, havuz hizmetini 15 Ağustos 2023 saat 16:00:00’dan (UTC) itibaren yeni güncellemeler yayınlanana kadar süreksiz olarak askıya alacağını belirtti. KuCoin, bunun neden olacağı her türlü rahatsızlıktan ötürü derin keder duyduğunu belirtti. Böylelikle, borsa Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzlarını bir sonraki duyuruya kadar askıya alacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Borsadan Bu 2 Kripto Para İçin Askıya Alma Kararı! 1

Borsa, kararın “KuCoin’in gelişen iş stratejisine uygun” olduğunu söyledi. Lakin daha fazla detay vermedi. Kararın yaklaşan Litecoin yarılanması ile ilgili olup olmadığı aşikâr değil. Bahse ait olarak bir KuCoin çalışanı, “Geçici askıya alma sürecimiz sırasında kesintisiz yarar sağlamak için, kripto para madenciliği yapan kullanıcılar, BTC ve LTC madencilerinizi 15 Ağustos 2023 (UTC) saat 16:00:00’dan evvel alternatif madencilik havuzlarına geçirmenizi öneririz.” diyerek yönlendirme yaptı.

Kripto borsası kullanıcıları uyardı!

Borsa ayrıyeten kullanıcıları madencilik kayıtlarını ve ilgili bilgileri yedeklemeleri ve müdafaaları konusunda uyardı. Kullanıcıların bunu 27 Ağustos’tan evvel yapmalarını tavsiye etti. Şu anda KuCoin Bitcoin ve Litecoin madencilik havuzları sırasıyla saniyede 9,08 exahash (EH/s) ve saniyede 3,90 terrahash (TH/s) hash oranlarına sahip. Genel olarak Bitcoin ağı 349,19 EH/s hash oranına sahipken, Litecoin ağı için bu oran 792,16 TH/s’dir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Borsadan Bu 2 Kripto Para İçin Askıya Alma Kararı! 2

Borsanın açıklamasına nazaran, kullanıcılar orta etapta varlıklarına inançlı erişim ve tam denetime sahip olacak. Ayrıyeten, KuCoin’in öbür teklifleri kesintisiz olarak devam edecek.

KuCoin işten çıkarma savlarını reddetti

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, KuCoin’in daha evvel işgücünün %30’unu işten çıkarmaya hazırlandığına yönelik söylentiler vardı. Kripto borsası, rastgele bir işten çıkarma planı başlatmadığını belirterek bunu yaptığını reddetti. Bu hususta CEO Johnny Lyu, “Her şeyden evvel, KuCoin meselesiz bir formda çalışıyor. Son 2023 birinci yarı raporumuz, kullanıcılarda ve yeni listelemelerde güçlü bir büyüme olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten, yetenekli grubumuz istikrarlı bir formda genişliyor.” diye yazdı.

Bu ortada, Temmuz’dan bu yana borsa, kullanıcıları için mecburî Müşterini Teşhis (KYC) gerekliliklerini uygulamaya koydu. Kripto para borsası, mevcut müşterilerin KYC’yi tamamlamadıkları sürece para yatırmalarını engelleyecek. KuCoin, 20 milyondan fazla kayıtlı hesabı olduğunu söylüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap