Ünlü Bitcoin Borsasından Kritik Açıklama: Kapatılıyor!

Ünlü Bitcoin Borsasından Kritik Açıklama: Kapatılıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Bitcoin Borsasından Kritik Açıklama: Kapatılıyor!

Güney Koreli ünlü Bitcoin borsası Bithumb, kullanıcılarına 27 Ocak’tan itibaren doğrulanmamış özel cüzdanlara kripto para çekme işlemi gerçekleştiremeyeceklerini bildirdi. Şirketin yeni politikası ayrıca ek Müşterini Tanı (Know Your Customer-KYC) kimlik doğrulaması gerektirecek. Bithumb’ın bu adımı atmasında birlikte çalıştığı Kore bankasının da büyük rolü olduğu belirtiliyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

GüneyKore’li Bitcoin borsası güvenliği sıkılaştırıyor

Kripto düzenlemelerinin oldukça sert bir şekilde uygulandığı ülkelerden biri olan Güney Kore’de uygulamaların etkisi görülmeye başlıyor. 24 Ocak tarihli bir duyuruda, kripto para trade platformu Bithumb, hizmet politikasını değiştirdiğini ve ön kayıt işlevinin geçici olarak askıya alındığını açıkladı. Sonuç olarak, kullanıcılar kişisel bir cüzdanla oturum açamayacak ve şirket yalnızca doğrulanmış olanları onaylayacak. Bithumb’ın bilgilendirmesinde şu ifadelere yer veriliyor:

Yurtiçi borsalara ait adresler ve kişisel cüzdan adres kaydı reddedilecektir.

Borsanın tüm müşterilerinin, 27 Ocak’a kadar cüzdanlarını yeni kurallara göre doğrulaması gerekiyor. Bununla birlikte şirket açıklamada, doğrulanmamış adresleri olan kullanıcıların, yaptırım tarihine kadar ‘eskiden olduğu gibi’ para çekebileceklerini de belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Bitcoin Borsasından Kritik Açıklama: Kapatılıyor! 1

Ek olarak Bithumb, yeni KYC kimlik doğrulaması uygulayacak. Kanıt görsel yükleme kılavuzu herkes için zorunlu olmaya devam ediyor. Aynı zamanda, para yatırma cüzdan adresinin ve kimlik kartının aynı anda bir fotoğrafı gerekli olacak. Şirket, sonuç olarak şunları söylüyor:

Para çekme adresi ön kayıt politikasındaki değişikliğin neden olduğu rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Bithumb, üyelerimiz için her zaman uygun ve güvenli işlemler için çaba gösterecektir.

Güney Kore medyasından Money Today’in haberine göre Bithumb’ın bu yeni uygulamaya başlamasında birlikte çalıştığı NH Nonghyup bankasının baskıları etkili oldu. 2021’in sonunda aynı bankayla çalışan Güney Kore’deki bir başka büyük kripto borsası Coinone da, benzer düzenlemeler yaptı. O zamanlar kuruluş, dijital varlıkların doğrulanmamış harici cüzdanlara çekilmesini durdurmaya karar verdi. Coinone, müşterilerine 23 Ocak’a kadar yeni kurallara uymaları gerektiğini, aksi takdirde kayıtsız adresleri durduracağını bildirdi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap