Ünlü Binance Trader’ından Kripto Para Kestirimleri

Ünlü Binance Trader’ından Kripto Para Kestirimleri

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Binance Trader’ından Kripto Para Kestirimleri

Binance’in ünlü trader’larından “Tree of Alpha“, uzun vadeli beklentileri hakkında ip uçları paylaşıyor. Tanınan trader, kripto para piyasasındaki beklenmedik karışıklığa karşın “boğa” kaldığını söylüyor.

Tree of Alpha’ın kripto para piyasası hakkında uzun vadeli beklentileri

Ünlü trader, yakın tarihli bir tweet’te, piyasadaki kriz ortamına karşın “boğa ve güçlü” kaldığını söyledi. Hafta içinde meydana gelen ani düzeltme, toplam piyasa bedelinden yaklaşık 100 milyar doları silmişti. Ayrıyeten, borsalarda yaklaşık 500 milyon dolarlık konumun tasfiye edilmesine neden oldu. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere düşüş, iki kritik Fud haberiyle tetiklendi.

BTC Piyasası: Ünlü Binance Trader’ından Kripto Para Kestirimleri 1

Son vakitlerde kripto para piyasası hayli dalgalı bir seyir izliyor. Bu durum birçok tradar’ı piyasadan uzaklaştırdı. Ama, Tree of Alpha, kripto fiyatları düşse bile yükseliş fırsatlarını yakalamaya devam ediyor.

24 Nisan haftası,, beklenmeyen piyasa düzeltmeleriyle birçok yatırımcıyı şaşırttı. Piyasa pahasındaki süratli düşüş ve long konum tasfiyesi, piyasanın istikrarsız tabiatını tekrar öne çıkıyor. Alpha bu noktada uzun vadeli görünümün sonuç vereceğini söylüyor.

Tree of Alpha, long durumlarını muhafazaya devam ediyor

Deneyimli yatırımcılar, değişken kripto para piyasasında ekseriyetle uzun vadeli bir bakış açısı benimserler. Bu yaklaşım, kısa vadeli dalgalanmaları atlatmalarına ve belirsizlik periyotlarında pozisyonlarını müdafaalarına yardımcı olur. Tree of Alpha, long durumunu koruyarak ve piyasa karışıklığına karşın “güçlü” kalarak bu stratejiyi izlemeye devam ediyor.

PlanB, Bitcoin halving öncesinde hareketlilik bekliyor

Yakından takip edilen kripto analisti PlanB, Bitcoin’in gelecek yılki “halving” aktifliğiyle birlikte patlayıcı bir büyüme yaşayacağını öne sürüyor. Analist, Bitcoin’in S2F modelini takip edeceğini ve mevcut bedelinden %588’den fazla artarak 200.000 dolara ulaşacağını sav ediyor.

Stock-to-Flow (S2F) modeli, Bitcoin’n performansının daha kıt hale geldikçe artacağı teorisine dayanır. PlanB bu modelle Bitcoin’in 2021’de 100.000 doları aşacağını kestirim etmişti.

PlanB’ye nazaran, Nisan 2024’teki halving aktifliği, fiyatı ATH düzeylerine götürecek bir katalizör olacak. Analist, Bitcoin’in daha geniş bir formda benimsenmesiyle bedelinin daha da artacağını öngörüyor. Şu anda dünya genelinde 56 milyon milyoner varken, sırf bir milyon kişinin ferdî olarak Bitcoin sahibi olduğunu iddia ediyor.

“Kripto para piyasası altından daha yeterli performans gösterebilir”

PlanB, Bitcoin’in, piyasalara likidite enjekte edildiğinde altın ve pay senetlerinden daha âlâ performans gösterdiğini de belirtiyor. Son 10 yılda, altının düz bir performans sergilediğini, pay senetlerinin üç kat arttığını, fakat Bitcoin’in 10.000 kat arttığını söylüyor.

BTC Piyasası: Ünlü Binance Trader’ından Kripto Para Kestirimleri 2

Kısacası, PlanB’ye nazaran Bitcoin’in pahası gelecek yıl patlayıcı bir büyüme yaşayacak. Bu esnada, altcoin piyasası da benimsenmeyle birlikte güçlü bir boğa yaşayacak. Bu argümanların gerisinde S2F modeli ve Bitcoin’in likiditeye verdiği reaksiyon yatıyor. Bu ortada, Plan’nın daha evvel Bitcoin’in 2024 yarılanmasından sonra 532.000 dolara yükseleceğini kestirim ettiğini belirtelim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap