Ünlü Balinadan Altcoin Kestirimleri: Coin İsimleri Verdi!

Ünlü Balinadan Altcoin Kestirimleri: Coin İsimleri Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Balinadan Altcoin Kestirimleri: Coin İsimleri Verdi!

Gizemli kripto para balinası Kaleo, Bitcoin’in dominans düzeyi yükselirken altcoin piyasasında düşüş bekliyor. Tanınan trader, bu noktada takip edilmesi gereken birkaç projeyi paylaşıyor.

Kaleo, yükselen BTC.D karşısında altcoin yatırımcılarını uyarıyor

500 bin takipçili Twitter analisti, Bitcoin’in dominans düzeyinin artmasıyla birlikte altcoin’lerin düşebileceği konusunda uyardı. Büyük bir kripto balinası olan Kaleo, BTC.D’nin daha da baskın hala geleceğini söylüyor.

BTC.D, kripto piyasasının toplam kıymetinin ne kadarının Bitcoin’e ilişkin olduğunu gösteren bir metriktir. Yükselen bir BTC.D grafiği, Bitcoin’in altcoin’lerden daha süratli bir halde kar elde ettiğini gösterir. Dominans oranı şu anda son 10 ayın tepelerini zorluyor.

BTC Piyasası: Ünlü Balinadan Altcoin Kestirimleri: Coin İsimleri Verdi! 1

Kaleo, BTC.D ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bitcoin Dominance, Şanghay yükseltmesinden sonra gördüğümüz küçük alt ralliden sonra yükselişini sürdürdü. BTC.D, Aralık ayından bu yana tartıştığımız maksat aralık olan ~%52’ye kadar net bir direnç göstermeden kanalın üzerine çıkıyor.”

Kaleo’nun uyarısı, kripto piyasasının volatilitesi ve öngörülemeyen tabiatı nedeniyle dikkate alınması gereken bir mevzuydu. Analist ayrıyeten, artan dominansın likiditeyi altcoin piyasasından Bitcoin’e çekeceğini belirtiyor.

Bu coin’ler Bitcoin’in izini sürebilir

Kaleo’ya nazaran, Bitcoin’in dominansındaki artış altcoin’lerin kayıplarına yıl açacak. Bununla birlikte, altcoinlerin hala dolar kıymetinde yükselebileceğine dikkat çekiyor.

Kaleo, Ethereum’un ise kısa vadede Bitcoin karşısında daha da düşeceğini belirtiyor. Bu noktada, Ethereum’un Şanghay güncellemesinden sonra hoş bir ralli yaşadığına yer verdi. Lakin, daha sonra istikrarlı bir formda düştüğünü tabir eden Kaleo, hala Aralık 2022 gayelerine gerçek düşüş bekliyor. Analist, BTC’nin 30.000-40.000 dolardan tırmanırken bir ivme görmeyi beklediğini söylüyor.

BTC Piyasası: Ünlü Balinadan Altcoin Kestirimleri: Coin İsimleri Verdi! 2

ETH/BTC, son 24 saat içinde %1,3 düşüşle 0,064 (1.923 dolar) düzeyinde. Grafiğe bakan Kaleo, ETC/BTC’nin bir sıçrama yapmadan evvel 0,056 doların altına düşeceğini iddia ediyor.

Analistin radarındaki bir öbür altcoin: Injective (INJ)

Kaleo’nun savına nazaran Injective Protocol (INJ), Bitcoin’in güçlü performansına benzeri halde bir yükseliş gösteriyor. Ayrıyeten karşıt bir halde dalgalanıyor. Analist, INJ’nin 10 dolar düzeyini aşacağını öngörüyor.

Kaleo, uzun bir müddet boyunca kripto piyasasındaki hareketlere odaklandığını söyledi. Sonunda INJ rallisine katılmak için bir fırsat yakaladığını paylaşıyor. Analist, INJ’nin alt vakit dilimindeki grafik modelinin, 2021 yılında görülen altcoin rallilerine benzediğini belirtiyor. Bu durumun kendisine o yılda kripto para piyasasında yaptığı yatırımları hatırlattığını söylüyor.

BTC Piyasası: Ünlü Balinadan Altcoin Kestirimleri: Coin İsimleri Verdi! 3

Kaleo’nın yorumları, INJ’nin yakın gelecekte piyasada nasıl bir performans sergileyeceği konusunda bir işaretiydi. Lakin rastgele bir yatırım kararı vermeden evvel, kendi araştırmanızı yapmanız ve riskleri dikkate almanız değerlidir. INJ fiyatı şu anda gün içi %2,8 düşüş gösterdiği 8.45 dolar bölgesinde süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap