Ünlü Analistten Dev Kripto Borsasına Ağır Eleştiriler!

Ünlü Analistten Dev Kripto Borsasına Ağır Eleştiriler!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Analistten Dev Kripto Borsasına Ağır Eleştiriler!

Ünlü analist Peter Brandt, Binance ve kripto para ünitesi BNB için sert tenkitler getiriyor. Brandt, BNB’yi “BNB yalnızca ucuz bir prestiji para” olarak etiketliyor. Dev kripto borsası Binance’i ise “küresel bir aldatmaca” olarak nitelendiriyor.

Ünlü analist Binance’ı ve kurucusunu ağır eleştirdi!

Peter Brandt’ın bu uyarısı, yatırımcı Mike Alfred’in bir X gönderisine karşılık olarak geldi. Binance’in geçmişte operasyonlarını durdurma tehditleri yatırımcı inancını sarstı. Brandt’ın açıklamalarının BNB’nin piyasa kıymetini daha da baskı altına alması mümkün. Brandt’ın Mike Alfred’in gönderisini alıntılayarak şu cevabı verdi:

Yıllardır Changpeng Zhao (CZ) ve Binance’in global bir aldatmaca ve BNB’nin yalnızca ucuz bir prestiji para olduğunu belirttim. Her şeyin çözülmesini izleyin.

Kripto Brandt’ın tenkitlerine nasıl reaksiyon veriyor?

BNB, 32 milyar dolarlık piyasa bedeliyle 4. en büyük kripto para. Altcoin yıl içinde Binance üzerinde artan düzenleyici baskıdan olumsuz etkilendi. Bu nedenle BNB Ocak ayından bu yana pahasının %15’ini kaybetti. Bitcoin tıpkı devirde %55 kıymet kazanarak BNB üzerindeki baskıyı artırdı. Buna karşın, BNB 203 dolara düştükten sonra bir ölçü toparlanma gösterdi. Token, son vakitlerde 215 doların üzerinde süreç görüyor. Bu ortada X’teki WhaleChart, Binance’in BNB’nin düşen fiyatını dengelemek için Bitcoin sattığını belirtti.

Ancak olumlu bir sinyal veren analist Crypto Rover, Binance Düşerse Bitcoin için her şeyin yeterli olacağını söyledi.

Bir diğer kripto influencer’ı “Binance’de hala Bitcoin’iniz varsa, halının çekilmesini hak ediyorsunuz.” dedi.

Dev kripto borsasını çevreleyen düzenleyici baskı, sırada ne var?

Wall Street Journal’ın raporuna nazaran, Binance’in yaptırım uygulanan Rus bankalarıyla ABD’de yasal problemlere yol açabilecek süreçlere karıştığı argüman ediliyor. Raporda ortaya çıkan karanlık gerçekler, Binance’in Rusya’nın para ünitesini yönetim ettiği tarafında. Ayrıyeten rapor, yaptırım uygulanan bankalardan gelen fonları kripto para ünitelerine dönüştürdüğünü ileri sürüyor. Meğer bu durum, Binance’in daha evvel yaptırımları ihlal ettiğini reddetmesiyle çelişiyor. Buna karşın, Binance kısa mühlet evvel Rus kullanıcılar için kısıtlamaları kaldırdı. Raporlar doğruysa Binance, ulusal güvenlik ihlalleriyle ilgili önemli bir yasal problemle karşı karşıya kalacak.

Devam eden düzenleyici davada Binance ayrıyeten Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından kara para aklama, menkul değerler maddelerinin ihlali ve global yaptırım maddelerine uymama kuşkusuyla soruşturuluyor. Bilhassa, kripto borsası birebir vakitte çeşitli Avrupa yargı bölgelerinde düzenleyici sular altında. Bu da Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Kıbrıs, Hollanda ve Almanya üzere ülkelerden çekilmesine yol açtı. Ayrıyeten, Binance’in Malta ve İrlanda işletmeleri de kara para aklama ve vergi ihlalleri nedeniyle soruşturma altında. Genel olarak, Peter Brandt’ın Binance’e yönelik eleştirisi, borsanın hem düzenleyiciler hem de kripto para ünitesi sanayisindeki önde gelen isimler tarafından karşı karşıya kaldığı incelemeye katkı yapıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap