Ünlü Analist “Patlayıcı Ralli” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Ünlü Analist “Patlayıcı Ralli” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Paylaş
Ünlü Analist “Patlayıcı Ralli” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

Kriptokoin.com – Şimdiye kadar, 2020 kripto para piyasasına volatiliteyi geri getirmiş görünüyor. 2 Ocak’ta tüm piyasa değeri yaklaşık yüzde 4 düştü, ancak ertesi gün piyasaya 14 milyar dolar enjekte edildi. Şimdi ise popüler teknik analist Ali Martinez’e göre, Bitcoin, Ethereum ve Ripple önemli bir fiyat hareketine hazırlanıyor gibi görünüyor.

Ali Martinez: Bitcoin 8.500 ve 9.700 doları test edebilir

3 Ocak’ta Bitcoin, 6.900 dolar gibi düşük bir fiyattan 7.440 dolara kadar yükseldi. Ani yüzde 7,75’lik fiyat artışı BTC’nin 1 günlük grafiğinde yükseliş eğilimi gösteren bir şamdan oluşturdu. Bu teknik patern Ali Martinez’e göre, son birkaç aydır görülen düşüş eğilimini tersine çevirmesi muhtemel bir yükseliş formasyonu olarak kabul ediliyor. Bu boğa şamdanın önceki dört şamdanla örtüştüğü gerçeğini dile  getirmek gerekir. Ancak analiste göre, sonraki şamdan bir öncekinin üstünde kapandığında yükseliş görünümü teyit edilecek.

BTC/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

TD sıralı göstergesi analiste göre, Bitcoin’i 7.440 dolara götüren beklenmedik yükselişi tahmin ediyor gibi görünüyor. 2 Ocak’ta, Bitcoin 6.960 dolara düştüğünde, bu teknik endeks sıralı 13 şeklinde bir satın alma sinyali sundu. Bir boğa yönlü mum oluştu ve analiste göre, bu boğa sinyali mevcut yeşil mum bir öncekinin üzerinde işlem yapmaya başladığı anda doğrulanacak.

BTC/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Boğa görünümüne rağmen, Bitcoin hala 10 Aralık’tan bu yana daralan Bollinger bantlarında yer alıyor. Sıkışmış Bollinger bantları analiste göre, genellikle yüksek oynaklık dönemleri takip eder. Sıkıştırma ne kadar uzun olursa, büyük bir atılım olasılığı o kadar yüksek olur. BTC, son 25 gündür alt ve üst Bollinger bandında işlem görüyor. Bu alım satım aralığı, içinde alım satım yapma riski yüksek olduğundan analiste göre, makul bir alım satım alanı değil.

BTC/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Analiste göre, 6.850 dolarlık destek seviyesinin altında bir kırılma BTC’yi daha derin bir düzeltme için gönderebilir. Fibonacci düzelme göstergesine dayanarak, bu düşüş eğilimi lider kripto para birimini, yüzde 78.6 Fibonacci düzelme seviyesi etrafında 5.470 dolardan sonraki destek seviyesine götürebilir. Bununla birlikte, Bitcoin’in arkasındaki satın alma baskısıyla kripto paranın 7.580 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kapanmasına izin veren bir artış, talepteki artışı tetikleyebilir. Bu olursa analiste göre, Bitcoin muhtemelen sırasıyla 8.500 dolar ve 9.700 dolarda oturan yüzde 50 ve 38.2 Fibonacci düzelme seviyeleri tarafından verilen bir sonraki direnç seviyelerini test edecek.

BTC/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Ünlü analist: Ethereumfiyatıyeni bir hamleyle yaklaşık 150 dolara sıçrayabilir

Analiste göre Ethereum, 1 günlük grafiğinde artan bir üçgen oluşturuyor gibi görünüyor. Bu teknik model, ETH’nin fiyat hareketinin doğrudan bir sonucu olarak Aralık ortasından bu yana gelişiyor. Dönüş yüksekleri ile birlikte yatay bir çizgi ve salınım düşükleri ile birlikte yükselen bir eğilim çizgisi oluşuyor. Üçgenin yüksekliğini ölçerek, en kalın noktasında, bu desen yukarı doğru yüzde 9.12’lik bir hedef sunar. Genel direnç seviyesinin, 135 doların üzerindeki bir yakınlık bu paterni doğrulayabilir ve analiste göre Ethereum muhtemelen 147,70 dolara yükselecek.

ETH/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Bununlabirlikte, ETH’nin mevcut seviyelerin altına düşmesi için satış baskısındaki birartış, bu kripto para biriminin fiyatını düşürebilir.Şu anda analistegöre, Ethereum127,50dolarınaltınakapanırsa, daha düşük bir seviyeye ulaşmaya çalışacakgibi görünüyor. Hareketliortalamalar benzer bir bakış açısı veriyor.Artanyöndeanaliste göre, eğerEthereum30günlük hareketli ortalamanın üzerindekapanabilirse,50 günlük hareketli ortalamadaki bir sonraki direnç seviyesini 144 dolardantest etmeye çalışabilir.Tersine, 7 günlük hareketli ortalamanın altındabir kapanış, bu kripto para birimini aşağıya iten satış siparişlerinde birartışa neden olabilir.

ETH/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Dan “In/Out Money” modeli Ethereum’un münferit fiyata göre bireysel cüzdan dağılımını inceler. Bu metriğe dayanarak, ETH gerçekten yükselmeyi hedefliyorsa, 139 ve 166 dolar arasında güçlü bir direnç bulacak. Bu alanda 3,03 milyon adres 15,32 milyon ETH tutarındadır. Öte yandan, bu model yaklaşık 100 dolara önemli destek sağlıyor. Bu fiyat seviyesi civarında, 3,58 milyon adres 34,72 milyondan fazla ETH içeriyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Teknikanalist: Ripple yükseliş momentumuyla 0,233 dolaraçıkabilir

Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, TD sıralı göstergesi yakında XRP’nin 1 haftalık grafiğinde kırmızı dokuz şeklinde bir satın alma sinyali sunabilir. Bu olursa analiste göre, bu kripto para birimi daha yüksek seviyelere ulaşmasına izin veren bir yükselişe hazırlanıyor olabilir. Her şey, kurulum trend çizgisinin son üç hafta boyunca yaptığı gibi önemli bir destek noktası olarak hizmet etmeye devam edip etmediğine bağlı olacak.

XRP/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

1 günlük grafiğine dayanarak XRP, Aralık ortasından beri ticaretsiz bir bölgede işlem görüyor. Bu alan 0,184 dolarlık destek seviyesi ile 0,197 dolarlık direnç seviyesi arasında yer alıyor. Bu alanın altında veya üstünde kapanmak analiste göre, XRP’nin bir sonraki hamlede nereye gideceğini belirler. XRP’yi 0,197 doların üzerine çıkmaya zorlayan yükseliş momentumu, 0,215 dolar veya 0,233 dolar seviyesinde bir sonraki direnç seviyesine yol açabilir. Öte yandan, 0,184 doların altına inmek bu kripto para birimini 0,166 dolara veya sıfır’a düşürebilir.

XRP/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Sonuç

Önceki teknik analize dayanarak analiste göre, piyasa değerine göre ilk üç kripto para birimi bir yap ya da öl noktasında oturuyor gibi görünüyor. Piyasaya sermaye girişi muhtemelen fiyat artışını tetikler. Böyle bir yükseliş dürtüsü, bu kriptoları daha yükseklere taşıyacaktır. Ancak, ilgili destek seviyelerinin altına inmek piyasayı daha düşük seviyelere çekebilir.

 Bir sonraki önemli fiyat hareketinden yararlanmak için analiste göre yukarıda belirtilen destek ve direnç seviyelerine dikkat etmekte fayda var. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Bitcoin ve Altcoin’ler İçin 68,4 Trilyon Dolarlık Dalga Geliyor!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap