Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor

Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor

Bitcoin ve altcoinler ile birlikte kripto para piyasasında kıymetli gelişmeler yaşanıyor. Lakin son vakitlerde fiyatlar biraz sakin. Ünlü analist Michaël van de Poppe tam da bu noktada altcoinlerin bir geri dönüşe hazırlandığına dikkat çekiyor. Analistin yorumlarına bakalım.

Altcoinler için mevcut piyasa dinamikleri

Altcoinler uzun müddettir düşük performans sergiliyor. Lakin potansiyel bir yükseliş eğilimine işaret eden işaretler ortaya çıkıyor. Tekrar üzere görünse de, birçok altcoinin en düşük düzeylerine ulaştığını ya da yaklaştığını göz önünde bulundurmak çok kıymetli.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor 1

Analist Poppe kripto para piyasasının genel ilgi seviyesinin 2020’de gözlemlenen eğilimleri anımsattığına işaret ediyor. Birebir vakitte analiste nazaran, çoklukla öncü bir gösterge olarak görülen Bitcoin çiftleri yavaş yavaş çıkış belirtileri gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor 2

Ancak, bu olumlu göstergelere karşın, genel piyasa hassaslığı ılık kalmaya devam ediyor. Bitcoin ve altcoinler ile dolu kripto para alanında kayda bedel birkaç gelişme yaşanıyor. Analistin işaretlediği gelişmeler şöyle

  • Bitcoin spot ETF’sinin yakında piyasaya sürülmesi.
  • Ethereum spot ETF müracaatlarının sunulması.
  • Ethereum vadeli ETF’lerinin yakında piyasaya sürülmesi.

Analiste nazaran bu gelişmeler, kurumsal oyuncuların kripto arenasına artan iştirakinin altını çiziyor. Yeniden de, bu umut verici işaretlerin ortasında, kimi yatırımcılar altcoinler için farklı fikirler içerisinde oluyor. Analiste nazaran bunlar varlıklarını uzun bir müddet ellerinde tuttuktan sonra bile satmayı düşünüyor olabilir.

Duygulara karşı rasyonel karar alma

Olumlu piyasa gelişmelerine karşın birtakım yatırımcılar neden altcoinlerini satmayı düşünüyor olabilir? Analiste nazaran karşılık ekseriyetle hislerin denetimi ele geçirmesinde yatıyor. Kripto para piyasasında hakim olan his, mevcut piyasa şartları göz önüne alındığında anlaşılabilir olan bir olumsuzluk hissini yansıtıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor 3

Bununla birlikte, bu yaygın his, ilgi alımlı bir aykırılık göstergesi olarak hizmet edebiliyor. Muhalif fikir, kalabalığın karşıtını yapmayı içeriyor. Öteki taraftan ekseriyetle sağlam yatırım kararlarına yol açıyor. Sürü zihniyetinden kaçınarak, yatırımcılar potansiyel olarak kıymetli fırsatları yakalayabiliyor.

Çıkış yapan altcoinler

Altcoinler içerisinde birkaçının uykusundan çıkmaya başlamasıyla birlikte kayda paha bir trend ortaya çıkıyor. Önümüzdeki evrelerde neler bekleyebiliriz? Analiste nazaran tipik olarak, altcoinler ömür belirtileri göstermeye başladığında, birinci yansılar şüphecilik ve kuşku içerebiliyor. Analist buna “inançsızlık aşaması” diyor.  Ancak bu kademede stratejik yatırımcıların piyasaya girmeyi düşünmesi kelam konusu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist İşareti Verdi! Altcoinler Geri Dönüşe Hazırlanıyor 4

Belirsizliğin ve dalgalı hislerin hakim olduğu bir piyasada, yatırımcıların rasyonel bir bakış açısına sahip olması çok kıymetli. Hakim olan kuşku ve telaşlara karşın, kripto paralara yönelik artan kurumsal ilgi var. Buna nazaran altcoinlerin kıymetli bir dirilişin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Piyasa dinamikleri geliştikçe, zıt kanıyı benimsemek gerekiyor. Öbür taaftan btcpiyasasi.com olarak baktığımızda fırsatları dikkatle pahalandırmak ihtiyatlı bir yaklaşım oluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap