Ünlü Analist Duyurdu: Bu Düzeyden Bitcoin Satın Alacağım!

Ünlü Analist Duyurdu: Bu Düzeyden Bitcoin Satın Alacağım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Duyurdu: Bu Düzeyden Bitcoin Satın Alacağım!

Ordinals ve Inscriptions’ın geçen hafta kullanıma sunulması, Bitcoin ağına yeni bir soluk getirdi. Ama, fiyat açısından durum bu kadar optimist değil. BTC fiyatı dün 25,878.43 dolarla son 3 ayın en düşük düzeyini belirledi. Yakından takip edilen kripto analisti Van de Poppe, sıradaki düşüşte bu düzeyden satın alacağını söylüyor.

Bitcoin fiyatı, ikazların ortasında taban düzeyden fırladı

BTC fiyatı 12 Mayıs’ta 25,878.43 dolara kadar düştükten sonra bugün 27.000 doları geçmeye çalıştı. Başkan kripto, haftaya zayıf fiyat hareketleri ile başlamıştı. Daha sonra toparlanmadan evvel 100 ve 200 haftalık kıymetli hareketli ortalamaları kısa bir müddet kesti.

Hafta sonu başlarken, piyasa iştirakçileri olayların muhtemel gidişatı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Twitter’dan Daan Crypto Trades, ileriye dönük olarak 26.500 doların mutlaklık savunulması gerektiğini söylüyor. BTC şu anda bu düzeyden yalnızca 300 dolar uzakta.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Duyurdu: Bu Düzeyden Bitcoin Satın Alacağım! 1

‘25.000 dolar, long durum fırsatı’

Öte yandan, tanınan kripto analisti Michaël van de Poppe, BTC fiyatı düşerken piyasadaki fırsatları değerlendiriyordu. 12 Mayıs’taki kırmızı günlük mumu iyeye işaret olarak yorumladı.

Yerel taban düzeylerden evvelki tahlil, tıpkı biçimde 26.500 doları, long konumları kıymetlendirmek için geri alınması gereken kıymetli bir düzey olarak işaretledi. Poppe, “Bitcoin zayıflık gösteriyor ve altcoinler, değerli ölçüde geri çekildikleri için BTC çiftlerinde yavaşça zıplıyor. Genel olarak, long durumlara ulaşmadan evvel 26.500-26.800 doları geri almamız gereken bir senaryoya bakıyorum. Aksi takdirde, 25 bin dolar” diyor.

200 haftalık trend çizgisinin kaybı boğa tezini “geçersiz kılacak”

Bu ortada, Material Indicators’ın tahlillerine nazaran Binance buyruk defterinin verdiği işaretler optimist olmaktan uzak kaldı. Teklif likiditesinin olmaması, en büyük balinaların piyasadan çekilmesiyle birlikte kıymetli bir kaygı kaynağı oluşturdu.

Material Indicators, 200 haftalık MA’nın ileriye dönük yükseliş tezi kelam konusu olduğunda kıymetli bir çizgi olmaya devam ettiğini sürdürdü. Tahlilde, “Düşüş durumu epeyce kolay. Teklif likiditesi eksikliği ve mor ve kahverengi balina sınıflarından alım eksikliği görmeye devam edersek, bu daha fazla düşüşe yol açacaktır. 200 WMA’nın altındaki rastgele bir daima ihlal, rastgele bir yükseliş hayalini geçersiz kılar” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Duyurdu: Bu Düzeyden Bitcoin Satın Alacağım! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, on-chain analisti Ali Martinez, aktüel tahlillerinde BTC için optimist bir senaryo ortaya koydu. Yeni bir tabana karşı uyaranların tersine Martinez, BTC grafiğinde güç belirtileri görüyor. BTC fiyatı şu anda 27,000 dolar bölgesinin çabucak altında süreç görüyor. Geçen haftaya nazaran %8’in üzerinde bedel kaybetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap