Ünlü Analist Destansı Korelasyona Vurgu Yaptı! Bitcoin Sürprizi Kapıda

Ünlü Analist Destansı Korelasyona Vurgu Yaptı! Bitcoin Sürprizi Kapıda

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Analist Destansı Korelasyona Vurgu Yaptı! Bitcoin Sürprizi Kapıda

Ünlü Bitcoin ve kripto para analisti Michaël van de Poppe bugün Twitter sayfasından kıymetli bir bilgi paylaşıyor. Analist başlıktaki korelasyonun yanıtını vermeye çalışıyor. Yorumlarına bir bakalım.

Ekonomik datalar ve kıymetli metaller yükseliyor

Ekonomik datalar yaklaşan bir sakinliğe ve daha fazla faiz artışı olmayacağına işaret ediyor. Fakat analiste nazaran finansal görüntü değişiyor. Bu senaryonun tesirleri, Altın ve Gümüş üzere bedelli metallerin yanı sıra kripto para ünitesi Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli piyasalarda dalgalanıyor. Analist Poppe mevcut ekonomik göstergelere odaklanıyor. Ayrıyeten bunların Bitcoin BTC’nin performansı üzerindeki potansiyel tesirlerine bakıyor.

BTC Piyasası: Ünlü Analist Destansı Korelasyona Vurgu Yaptı! Bitcoin Sürprizi Kapıda 1

Artık faiz artırımına gidilmeyeceği beklentisine tasa verici ekonomik datalar eşlik ediyor. Buna nazaran bu durum Altın, Gümüş ve Bitcoin üzere varlıklarda bir artışa neden oldu. Bu inançlı liman varlıkları, belgisiz ekonomik vakitlerde gelişme eğilimi gösteriyor. Ayrıyeten piyasa oynaklığına karşı bir muhafaza vazifesi görüyor.

Getirilerde ve dolarda zayıflık, Bitcoin grafiğini yorumlamak

Getiri piyasaları ve Dolar zayıflık işaretleri gösteriyor. Analiste nazaran bu durum finansal görüntüde potansiyel değişimlerin sinyalini veriyor. Bilhassa, 2 Yıllık Getiriler kayda bedel bir düşüş eğilimi sergiliyor. Muhtemelen bir dönüm noktasına işaret ediyor. Hazine tahvillerini açığa satan kıymetli sayıda kişi, getirilerin düşme mümkünlüğünün arttığına işaret ediyor. Ayrıyeten bunun da çeşitli piyasalar üzerinde tesirleri olabileceğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Ünlü Analist Destansı Korelasyona Vurgu Yaptı! Bitcoin Sürprizi Kapıda 2

Bitcoin grafiğini (BTC/USD) farklı bir fiyat ölçeğindeki Getiri grafiğiyle karşılaştırdığımızda ilgi alımlı korelasyonlar ortaya çıkıyor. Bilhassa, Getirilerdeki evvelki doruklar Bitcoin piyasasındaki düşük düzeylerle birebir vakte denk geliyor. Örneğin, Kasım 2018’deki tepe Bitcoin için bir dönüm noktası olmuştu. Ayrıyeten ayı piyasasının tabana vurmasına yol açmıştı. Aksine, Getirilerin satışları Bitcoin piyasaları için güce dönüştü. Emsal biçimde, Kasım 2022’nin en yüksek düzeyi Bitcoin piyasasının en düşük düzeyiyle birebir hizaya geldi. Bilhassa, Mart 2023’teki kıymetli Getiri satışları, Bitcoin fiyatında kıymetli bir üst taraflı ralliye karşılık geliyor.

BTC Piyasası: Ünlü Analist Destansı Korelasyona Vurgu Yaptı! Bitcoin Sürprizi Kapıda 3

Bitcoin BTC’nin ekonomik göstergelere potansiyel tepkisi

Bitcoin’in getiri hareketleriyle olan tarihi korelasyonu, kripto para ünitesinin performansının devam eden ekonomik göstergelerden etkilenebileceğini gösteriyor. Getiri piyasaları zayıflık ve satış belirtileri göstermeye devam ederse, Bitcoin inançlı liman cazibesinden yararlanarak üst istikametli bir ivme yaşayabilir.

BTC Piyasası: Ünlü Analist Destansı Korelasyona Vurgu Yaptı! Bitcoin Sürprizi Kapıda 4

Ekonomik bilgiler potansiyel bir sakinliği gösteriyor. Ayrıyeten faiz artışları da bir duraklamaya işaret ettikçe, finansal piyasaların birbirine bağlılığı belirginleşiyor. Bitcoin’in bu göstergelere verdiği reaksiyon, ekonomik belirsizlikler sırasında bir bedel deposu olarak oynadığı rolü gözler önüne seriyor. Korelasyonlar içgörü sunarken, piyasa dinamikleri karmaşık. Ayrıyeten btcpiyasasi.com olarak baktığımızda çok sayıda faktörden etkileniyor. Bitcoin’in bu değişken ortamda nasıl hareket ettiğini gözlemlemek son derece kıymetli. Öbür taraftan, dayanıklılığı ve gelecekteki potansiyel yörüngesi hakkında kıymetli bilgiler sağlıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap