Ünlü Analist, Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Ulaşacağı Tarihi Belirledi!

Ünlü Analist, Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Ulaşacağı Tarihi Belirledi!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Ulaşacağı Tarihi Belirledi!

Haftaya yankı uyandıran bir başlangıç yapan Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para piyasası, güçlü yükseliş eğilimleri sergileyerek uzmanları kripto varlığın geleceği konusunda heveslendirdi. Hatta birtakım uzmanlar, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde 100.000 dolar hududunu aşabileceğini cesurca öngörüyor. İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı için varsayımlar dudak uçuklattı

Kripto topluluğunda 100trillionUSD olarak tanınan anonim kripto para analisti PlanB, kısa müddet evvel bu yılın başlarında yaptığı bir kestirimi tekrar doğruladı. PlanB, 18 Eylül tarihli bir yazıda Bitcoin’in halving olayının onu 32.000 dolar düzeyinin üzerine çıkaran katalizör olabileceğini tartıştı. Analist, geleceğe bakarak 2025 yılında Bitcoin’i 100.000 doları aşarak harikulâde düzeylere çıkarabilecek bir boğa piyasası öngörüyor.

PlanB tarafından vurgulanan kilit noktalardan biri de Bitcoin için taban nokta olarak görülen Kasım 2022’deki düşük düzeyin değeri. PlanB’nin bu varsayımı yaptığı 12 Ocak’tan bu yana Bitcoin’in fiyatı 18,000 dolardan 27,000 dolara yükseldi. Bu üst gerçek gidişat 2024’teki halving olayının habercisi olarak görülüyor. PlanB’nin tahliline nazaran, 2024 halving olayı Bitcoin’i 23.000 ila 66.000 dolar ortasında değişen bir fiyat aralığına sokabilir. Bunun ötesinde, 2025’teki müteakip boğa piyasasının Bitcoin’in bedelini 100.000 dolar aralığına ve potansiyel olarak ünite başına 1 milyon dolara kadar yükseltmesi bekleniyor.

Ralli tetiklenebilir

Bitcoin, dün yaklaşık 27.320 dolardan süreç görerek gün içinde yüzde 2,84’lük kayda kıymet bir kar elde etti. Fakat kripto para ünitesi, 26.000 dolar düzeylerine tekrar düştü. Bir evvelki hafta Bitcoin’in bedeli %6,43 oranında artmış ve aylık grafiğinde %5,41’lik etkileyici bir çıkar göstermişti. Bilhassa dikkat çeken bir gelişme, bir yıldan uzun müddettir görülmeyen bir sinyal olan yükseliş çaprazının yakın vakitte ortaya çıkmasıdır. Bu olay Bitcoin’in toparlanmasının değerli bir göstergesi olarak görülüyor. Ayrıyeten, Bitcoin’in ufkunda her biri daha fazla ralliyi tetikleme potansiyeline sahip 29 halving olayı kaldı.

BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Ulaşacağı Tarihi Belirledi! 1

Sonuç olarak, Bitcoin’in yükseliş ivmesi hem uzmanları hem de yatırımcıları etkilemeye devam ediyor. PlanB‘nin iddiaları önümüzdeki yıllarda potansiyel altı rakamlı değerlemelere işaret ederken, kripto para piyasası izlenmesi gereken heyecan verici ve dinamik bir alan olmaya devam ediyor ve Bitcoin bilinmeyen fakat umut verici bir geleceğe gerçek ilerliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap