Ünlü Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerinin Tamamını Sattı!

Ünlü Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerinin Tamamını Sattı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerinin Tamamını Sattı!

Ünlü kripto analisti, piyasa çöküşünün, bin yıllık traderların ‘dipten al’ dürtüsünü test ettiği gerekçesiyle, hafta sonu boyunca yaklaşık 20 milyon dolarlık hisse senedi, Bitcoin ve altcoin’lerini sattığını söylüyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Analist, Bitcoin ve altcoin’lerinin tamamına yakınını sattı

Kripto analisti Kevin Paffrath, hafta sonu, yaklaşık 20 milyon dolar değerindeki hisse senedi ve kripto para portföyünün %99’unu sattığını söyleyerek izleyenlerini şok etti. Analist, son iki haftadır hisselerde görülen büyük satışlara rağmen, piyasaların henüz ‘korku zirvesine’ ulaşmadığını ve düşüşlerin daha devam etmesi gerektiğini düşündüğünü belirtiyor:

Gerçekten Titanik’in ‘cankurtaran aşamasında’ olduğumuzdan endişeleniyorum. Kesinlikle henüz kurtarma aşamasında değiliz.

Yatırımcılar Fed’in önümüzdeki yıl faiz oranlarını yükseltmesine hazır olduklarından, hisse senetleri 2022’de şu ana kadar keskin bir düşüş yaşadı. Tahvil faizleri ise sert yükseldi. Teknoloji hisseleri, özellikle kârsız olanlar, Nasdaq 100’ün bugüne kadar %13’ten fazla düşmesiyle en sert darbeyi aldı. Daha yüksek tahvil faizleri, teknoloji şirketlerinin gelecekteki kazançlarının diğer yatırımlara kıyasla daha az çekici görünmesini sağladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerinin Tamamını Sattı! 1

Bireysel yatırımcılar, son iki yılını hisse senetlerinde ‘düşüşü satın alarak’ geçirdiler. Bu strateji çok iyi sonuçlar da verdi. Yine de amatör traderların inancını kaybettiğine ve hisse senetlerinin mevcut düşüşten kolayca geri dönemeyeceğinden endişe duyduğuna dair artan işaretler var.

Kevin Paffrath uzun zamandır dip-alımın savunucusuydu, ancak izleyicilerine artık piyasanın sağlığı hakkındaki görüşünün değiştiğini söylüyor. Bugün ile 1929 ve 2000’deki borsa çöküşleri arasında benzerlikler gördüğünü ve yatırımcıların momentum trade’i lehine şirketlerin temel analizinden kaçındığını ifade ediyor. Analist, enflasyonun soğuma belirtileri gösterebileceğini ve piyasanın Mart ayında beklenen ilk Fed faiz artışını sindirmek için zamana sahip olacağını belirterek, yaklaşık 60 gün içinde piyasaya geri dönmeyi planladığını söylüyor:

Portföyün tamamını alıyorum ve onu takas ediyorum, ki bu son derece riskli ve kimseye bunu yapmasını tavsiye etmiyorum.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap