Ünlü Analist, Bitcoin İçin Yüzde 50 Düşüş Bekliyor!

Ünlü Analist, Bitcoin İçin Yüzde 50 Düşüş Bekliyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin İçin Yüzde 50 Düşüş Bekliyor!

Yakından takip edilen kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin fiyatının 2022 tabanlarını kıracağını kestirim ediyor.

‘Bitcoin fiyatı 14.000 dolara geri dönebilir’

Güncel tahlillerinde Bennett, Bitcoin fiyatında yaklaşık %50 düşüş beklediğini paylaştı. Kelam konusu kestirim, Bitcoin fiyatının 10 yılda bir sıkışıp kaldığı bir yükselen kanal formasyonuna dayanıyor. Bu kanal 2018 ile 2020 ortasında güçlü bir direnç bölgesi olarak vazife aldı. Bennett, tarih tekerrür ederse Bitcoin fiyatının 14.000 doları bile kırabileceğine işaret ediyor. Kripto analisti, yatırımcıları önümüzdeki haftalarda dikkatli olmaya çağırıyor:

Makro direnci 29.000 – 33.000 dolar ortasında gösteren bu BTC grafiğini Mart ayında yayınlamıştım. 31.800 dolar son devirdeki en yüksek düzeydi. Bakalım bundan sonra ne olacak…

BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin İçin Yüzde 50 Düşüş Bekliyor! 1

Bennett’in grafiğine nazaran, Bitcoin fiyatının daha evvel yaptığı üzere yükselen kanalın dayanak çizgini aşağı istikamette kırma ihtimali var. Analist bu türlü bir durumda bilhassa 2018’in direnç düzeyi olan 14.000 dolara kadar düşüş bekliyor.

Geleneksel piyasalar BTC için bir başka düşüş katalizörü

Bennett’e nazaran S&P 500 pay senedi endeksinin (SPX) çift haneli sayılarla düşmesi, Bitcoin’de ek düşüşleri tetikleyecek. Bu ayın başlarında analist, S&P 500 pay senedi endeksinin Temmuz ayında ulaşılan 4.610 puanın üzerine çıkamaması durumunda düşeceğini öngörmüştü. Bu ortada 4.610, SPX’in 2022 yılının Ocak ayında kaydedilen 4.820 puana nazaran en düşük düzeyidir.

BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin İçin Yüzde 50 Düşüş Bekliyor! 2

Herkes tıpkı fikirde değil: Bitcoin yakında geri dönüş yapacak

Justin Bennett, tarihî bilgilere dayanarak 14.000 dolara düşüş beklerken, Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead daha olumlu bir görünüm sunuyor. Ünlü yönetici, açıklamalarında, “piyasaların düşüşte olabileceği o kadar uzun müddet var ki” görüşünü lisana getirdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Pantera Capital’de halving sonrası coşkulu bir boğa bekliyor.

Bitcoin boğaları 25.000 dolarlık destek/dirençte güçlü bir savunma oluşturarak 20.000 dolara mümkün bir düşüşü erteledi. Bu yükseliş görünümü, Bitcoin’in geri kazanım direncinin 26.000 dolarda olduğunu ve 26.800 dolara yükseldiğini gördü. BTC daha sonra takviye düzeylerine kadar geriledi. Metrikler potansiyel boğa hareketleri hakkında farklı şeyler söylüyor…

BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin İçin Yüzde 50 Düşüş Bekliyor! 3

Bir ralli mümkünlüğünü değerlendirmenin en yeterli teknik tahlilleri dikkate almaktır. Dört saatlik BTC/USD grafiği, son birkaç gündür boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteriyor. Bu sakin devir İzafi Güç Endeksi’nin (RSI) 36,16’da kalmasına neden oldu. RSI kıymeti BTC’nin çok satış bölgesine yakın olduğunu gösterse de, Bitcoin fiyatının 25. 000 ila 26.000 dolar ortasında gezinmeye devam etmesi olası.

BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin İçin Yüzde 50 Düşüş Bekliyor! 4

Son olarak, Eylül ayı yaklaşırken Fed’in iktisat siyasetine ait kararını açıklaması bekleniyor. Evvelki FOMC tutanakları, üyelerin ABD’deki enflasyonu azaltmak için daha fazla faiz artırımı daveti yaptığını gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap