Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı

Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı

Ünlü analist Michaël van de Poppe bugün Twitter’dan Bitcoin için değerli değerlendirmeler yapıyor. Analist BTC düzeltmesi için milyon dolarlık bir soru tabirini kullanıyor. Analistin değerlendirmelerine daima birlikte bakalım.

Bitcoin ve piyasada dehşetin ortasında hassaslık değişimi

Bitcoin değerli bir düzeltme yaşarken, kripto topluluğu çok kıymetli bir soruyla boğuşuyor: Bitcoin için tabana vuruş çoktan gerçekleşti mi yoksa daha fazla düşüş gününe mi hazırlanıyoruz?

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı 1

Son piyasa düşüşünden evvel, Bitcoin ve kripto para piyasasında hassaslık değerli ölçüde daha yükselişteydi. Bununla birlikte, mevcut hassaslık, piyasalardaki yenilenen dehşetin tesiriyle düşüş eğilimine girmiş durumda. Endişe ve Açgözlülük endeksi şu anda 38 düzeyinde. Ayrıyeten %22’lik bir düzeltme sırasında Mart 2023 düzeyleriyle karşılaştırılabilir.

Geçmiş döngülerle korelasyon

Analiste nazaran Bitcoin BTC’nin geçmişi kimi ilgi cazibeli bilgiler sağlıyor. Mevcut düzeltme, derin bir düzeltmenin birebir haftaya denk geldiği ve 200 Haftalık Üstel Hareketli Ortalama (EMA) üzerine indiği 2014-2018 döngüsündeki benzeri bir modeli yansıtıyor. Bu durum düzeltmenin çabucak sona ereceğini garanti etmese de ortadaki korelasyon dikkat caziptir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı 2

Geçmiş döngülerden yola çıkan analistler bir duruma dikkat çekiyor. Bilhassa boğa öncesi olmak üzere potansiyel bir rallinin ortaya çıkabileceğini öne sürüyor. Beklenen bu ralli 2023 yılının 4. çeyreği için öngörülmekte. Ayrıyeten Ekim ve Aralık ayları ortasında Bitcoin ve kripto piyasaları için tarihi olarak elverişli periyotlarla uyumlu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı 3

Bitcoin için yaklaşan değerli olaylar

Analiste nazaran birkaç değerli olay Bitcoin ve kripto para dünyasını etkileme potansiyeline sahip. Bunlar ortasında ABD’de önümüzdeki hafta açıklaması olacak işsizlik ve PMI dataları var. Ayrıyeten TÜFE 13 Eylül’de açıklanacak. Öbür taraftan FOMC toplantısı 20 Eylül’de yapılacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı 4

Bu olayların, Bitcoin ile yüksek korelasyon gösteren pay senedi, altın ve dolar üzere varlıklar da dahil olmak üzere klasik finans piyasalarını etkilemesi beklenen.

Kripto piyasası dinamikleri

Analiste nazaran kripto dünyasında, ufukta kıymetli olaylar var. Bunlar ortasında Grayscale‘in önümüzdeki hafta SEC ile gireceği uğraş kelam konusu. Ayrıyeten Bitcoin Spot ETF’nin lansmanındaki potansiyel gecikme, şayet gerçekleşmezse bir dönüm noktası olacak. Başka taraftan Ethereum Vadeli Süreç ETF’sinin 3-5 hafta içinde piyasaya sürülmesi beklentiler dahilinde. Ayrıyeten XRP ve SEC ortasında devam eden yasal uyuşmazlık da var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist Bitcoin İçin Milyon Dolarlık Soruyu Cevapladı 5

Piyasadaki çalkantılara karşın, işaretler düzeltmenin potansiyel olarak sona erdiğine işaret ediyor. Analiste nazaran son devirde yaşanan Bitcoin ve kriptolardaki hassaslık değişimi, bu değişimin kıymetinin altını çiziyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda potansiyel ekonomik göstergeler ve düzenleyici gelişmeler de dahil olmak üzere zorluklar devam etse de, genel hava daha olumlu bir yörüngeye yanlışsız eğilmekte.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap