Ünlü Analist, Bitcoin İçin 2x’lik Ralliyi Haritaladı: Evvel O Seviye!

Ünlü Analist, Bitcoin İçin 2x’lik Ralliyi Haritaladı: Evvel O Seviye!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin İçin 2x’lik Ralliyi Haritaladı: Evvel O Seviye!

Geçen hafta 6 yıldır müddet gelen bir yükselen kanala dikkat çeken kripto analisti @CryptoJelleNL, kısa vade iddialarını güncelledi. Analist, BTC fiyatında 2x’lik bir fiyat artışı için kritik bir düzeye işaret ediyor.

Jelle, Bitcoin grafiğindeki aksi omuz-baş-omuz formasyonuna dikkat çekiyor

43 bin takiçili kripto analisti, 28 Temmuz’da Twitter’dan, Bitcoin grafiğindeki omuz-baş-omuz “TOBO” formasyonuna dikkat çekti. Bu formasyon mevcut BTC fiyatından %100 oranında artış öneriyor.

58.000 dolar düzeyine denk gelecek bu ralli için Bitcoin’in birinci olarak 30.500 ile 32.000 dolar ortasındaki direnç bölgesini kırması gerekiyor. Analiste nazaran bunun akabinde devreye girecek boğalar BTC fiyatını 2x’lik yükseltme fırsatı bulacak. Kelam konusu formasyon teknik grafikte şu biçimde görünüyor:

Yatırımcılar potansiyel bir ralliyi destekliyor mu?

Bu ortada, IntoTheBlock’un yeni tahlilleri, BTC’nin 30.000 doları geçememesinde kişisel satış baskısının sorumlu olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, BTC’nin son birkaç gündeki yatay hareketinin nedeni diğer bir yatırımcı kümesi da olabilir.

Rapora nazaran, uzun vadeli olanlar son 12 ayda sağlıklı birikim içerisindeydi.

Kısa vadeli yatırımcılarda BTC 30.000 doların üzerindeyken boğaları destekliyor. IntoTheBlock’un tahlili, bu yatırımcıların ralliye 30.000 dolar düzeyinde katkıda bulunduğunu ortaya koydu.

Balinalar Bitcoin rallilerini baskılıyor

Kısa vadeli yatırıma odaklanmanın, bilhassa BTC’nin son zamanlardaki performansına bakıldığında, piyasa üzerinde dikkate paha bir tesiri oldu. Bunun nedeni büyük ölçüde, satış teşvikinin ve hakim FUD’ın, bilhassa ferdi tarafta daha fazla satış baskısını etkileyebilmesiydi.

Bununla birlikte, fiyat üzerinde en büyük tesire balinalar sahip ve ortaya çıktığı üzere, kıymetli sayıda balina son dört hafta içinde BTC’lerini satıyor.

BTC Piyasası: Ünlü Analist, Bitcoin İçin 2x’lik Ralliyi Haritaladı: Evvel O Seviye! 1

Bu ortada, balina adreslerinin yakın vakitte son dört haftanın en düşük düzeylerine düştüğünü belirtelim. Bu esnada, 1.000 BTC’den fazla tutan adresler yavaşça geri döndü. 10.000’den fazla BTC’ye sahip olanlar ise son birkaç gün içinde düzleşti. Bu da satış baskısının arttığı manasına geliyor. Tıpkı vakitte, önder kriptonun geçen hafta yaşadığı satış baskısının neden azaldığını açıklıyor.

Balinalar, son çıkışlardan sonra değerli bir birikim belirtisi göstermedi. Bunun nedeni, piyasanın bir sonraki yükseliş dalgasını tetikleyecek öteki bir katalizörden mahrum olmasıdır. Ayrıyeten, kimi kaygılar bilhassa ABD’deki kripto düzenlemeleriyle ilgiliydi.

Jelle, uzun vadede 175.000 doları hedefliyor

Kısa vade için evvel 30.500 ile 32.000 dolara akabinde 58.000 dolara işaret eden analist, daha uzun görünümde 6 haneli fiyatları bekliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, geçen haftaki tahlillerinde 6 yıldır müddet gelen bir yükselen kanala dikkat çekti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap