Ukrayna’dan kriptoya yönelik finansal istek!

Ukrayna’dan kriptoya yönelik finansal istek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ukrayna’dan kriptoya yönelik finansal istek!

Ukrayna hükümeti, mahallî kripto sanayisindeki muhakkak finansal bilgileri sağlamak için yeni bir talepte bulundu. 

Ukrayna Ulusal Bankası (NBU), dört lokal kripto şirketinden (Kuna, CoinPay, GEO Hisse ve Qmall) 2023’ün birinci iki çeyreği için mali tablolar sağlamasını talep etmişti. Kripto borsası Kuna’nın kurucusu Michael Chobanyan, NBU’nun en son talebiyle ilgili haberi 3 Temmuz’da “Politics of country” tarafından yayımlanan bir evraka atıfta bulunarak paylaştı.

Finansal talep çerçevesinde dokümanlar yayımlandı

Ukrayna hükümetinin istediği dokümanlara nazaran, NBU kripto şirketlerinden işletme hacimleri ile fon alımı ve transferi hakkında bilgi vermelerini istedi. Ayrıca NBU, Ukraynalı kripto şirketlerinden 2023’ün başından itibaren tüm hesaplar için açıklama yapmalarını belirtti. Daha sonrasında Kuna CEO’su Chobanyan, kendi Telegram kanalında haberi doğruladı.

Chobanyan, “Ukrayna’da bu türlü bir bilgi yok ve hiç olmadı” halinde açıklama yaptı. Kelamda hükümetin gidişatının net olduğunu söyleyen CEO, şunları söyledi;

“Geçtiğimiz iki hafta içinde, NBU, İçişleri Bakanlığı ve Ukrayna Güvenlik Servisi’nin hareketleriyle tetiklenen borsalarda birinci arama dalgası Kiev’de ve Ukrayna genelinde gerçekleşti. Daha fazla arama ve değişim olacak.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap