Ukrayna, Fon Artırma Gayesiyle NFT Müzesini Başlatıyor

Ukrayna, Fon Artırma Gayesiyle NFT Müzesini Başlatıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Ukrayna, Fon Artırma Gayesiyle NFT Müzesini Başlatıyor

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Rus işgalinin blockchain tabanlı bir kronolojisi olan MetaHistory NFT Müzesi’ni başlatmaya hazırlanıyor.

Müze, yazılı yansımalarla eşleştirilmiş NFT’leri sergileyecek. Projenin temsilcisinin verdiği demece göre, ilk drop Salı günü gerçekleşebilir.

MetaHistory’den Danil Melnyk, blockchain’de veri depolamanın en önemli özelliğinin değişmez bir yapıya sahip olması olduğunu söyledi. Sanat eserlerini NFT biçiminde basmak, onun korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda Ukrayna’ya fon toplanılmasını sağlayacak.

Melny, müzede eserlerinin yer almasını isteyen sanatçıların, eserleriyle birlikte bir portfolyo sunacağını ve daha sonra eserin müzeye uygun olup olmadığını belirlemek için sanat yönetmenlerinin bir inceleme yapacağını ifade etti. Onay çıktığı takdirde sunulan eserler, Ethereum blockchain’i üzerinde NFT olarak basılacak.

Her NFT 0.15 ETH’ye satılacak ve ilk satıştan elde edilen tüm karlar Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın cüzdanına gidecek. Melnyk, fonların Ukrayna’daki insani yardım çabaları için dağıtılacağını söyledi.

Ukrayna şu anda 100 milyon doların üzerine kripto bağışı elde etmiş durumda.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap