Twitter’dan DOGE, BTC ve Altcoin’ler İçin Lisans Müjdesi!

Twitter’dan DOGE, BTC ve Altcoin’ler İçin Lisans Müjdesi!

Paylaş
BTC Piyasası: Twitter’dan DOGE, BTC ve Altcoin’ler İçin Lisans Müjdesi!

Eskiden Twitter olarak bilinen toplumsal medya şirketi X, kripto para ödemeleri için önemli adımlar atıyor. Son gelişmeye nazaran şirket, ABD’nin Rhode Island eyaletinde lisans almayı başardı. Haber, DOGE, BTC ve altcoin’ler için yeni kullanım durumları manasına geliyor.

Twitter (X), DOGE, BTC ve altcoin ödemeleri için ABD lisanslarını eklemeye devam ediyor

ABD eyaleti Rhode Island, Twitter’ın kripto entegrasyonu için lisans vermeyi kabul etti. Bu lisans, platformun eyalet kullanıcıları için kripto para saklama ve takas hizmetleri sunmasına müsaade veriyor. Resmi duyuruya nazaran Twitter, artık Rhode Island Currency Transmission License sahibi.

Elon Musk takviyeli yeni platform X’in kripto paraları entegre edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Esasen Musk’ta geçtiğimiz hafta bunun için onay verdi. Musk, toplumsal medya hesabından “X, köpek ve DOGE dostu bir yerdir!” diye yazdı. Lakin, Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere DOGE fiyatı bu gelişmeye sessiz kaldı.

Twitter için birinci değil

Yeni platform X, son vakitlerde Maryland ve Georgia eyaletlerinden de para aktarma lisansı alarak toplamda altı lisansa ulaştı. Twitter Payments isimli yan kuruluşuna verilen lisanslar, Ülke Çapında Çok-Eyaletli Lisanslama Sistemi (NMLS)’nde yer buldu. Bu lisanslar, evvelki New Hampshire, Missouri, Michigan ve Arizona lisanslarına ek olarak geldi.

Sosyal medya platformu artık toplamda altı eyalet içerisinde para transferi süreçleri yapabilecek yeteneğe sahip. Bu durum X’in ülke çapında ödeme süreçleri gayesine daha da yaklaştığını gösteriyor. Twitter, geçtiğimiz ayın sonunda ismini X olarak değiştirmişti. Elon Musk tarafından Ekim ayında satın alınan San Francisco merkezli bu platform, kullanıcıların uygulama aracılığıyla ABD’nin her eyaletine para gönderip almasını sağlamak emeliyle para aktarma lisanslarına başvurmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap