Twitter’dan Bitcoin (BTC) Müjdesi!

Twitter’dan Bitcoin (BTC) Müjdesi!

Paylaş
Twitter’dan Bitcoin (BTC) Müjdesi!

Kripto para topluluğunun en aktif olduğu platformlardan birisi olan Twitter, bu etkileşim karşısında önemli bir adım attı. Dün yapılan açıklamada Bitcoin (BTC) logosunun emoji olarak sosyal medya platformuna eklendiği belirtildi. Bitcoin yanlısı ve büyük ihtimalle yatırımcısı bir CEO’ya sahip olan Twitter’ın böyle bir adım atması ise birçok kişiyi şaşırtmadı.

Bitcoin, Twitter’a Girdi!

Bitcoin’in Twitter üzerinde kendi logosuna kavuşması direkt olarak CEO Jack Dorsey tarafından da en alttaki tweet içerisinde görülebileceği şekilde duyuruldu. Diğer kripto para birimleri yerine sadece BTC’nin logosunun eklenmesi ise lider kripto para biriminin yerini bir kere daha tasdikledi. Bitcoin Cash’in liderlerinden Roger Ver duruma tepki gösterse de, BTC’nin bu durumu aslında beklenen bir gelişmeydi.

Facebook’tan sonra dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’ın Bitcoin’i bilmeyen kitlelere bu şekilde ulaşabilme ve tanıtım yapabilme imkanı sunması, kesinlikle büyük bir gelişme. İnsanlar Twitter üzerinde BTC logosunu gördükçe buna yönelik araştırmaları ve bilgileri onlar farkında olmadan bile artabilir.

BTC’nin geleneksel varlıklardan farklı olarak bilinirlik ve tanınma ile değer kazandığını da göz önüne alacak olursak, Twitter’ın son hamlesi Bitcoin fiyatını uzun vadede yükseltmeyi bile sağlayabilir. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %0,51’lik bir yükseliş ile 9.417 dolara çıktı ve bu habere tepki veriyor olabilir.

Twitter bundan bağımsız olarak geçtiğimiz haftalarda da Bitcoin tabanı yeni bir özellik sunacağı haberi ile gündeme gelmişti.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap