Twitter, üst düzey kripto yöneticisi arayışına girdi

Twitter, üst düzey kripto yöneticisi arayışına girdi

Paylaş
BTC Piyasası: Twitter, üst düzey kripto yöneticisi arayışına girdi

Jack Dorsey’nin CEO’luk görevinden ayrılmasından sonra onun yerine geçen Parag Agrawal’ın yönettiği Twitter, kripto paralarla ilgili bir yönetici arayışına girdi. Bilgiyi veren ise, şirketin kripto para mühendislik biriminin başındaki isim olan Tess Rinearson’dı.

“NFT’lere ayrı ilgi duyuyoruz”

Rinearson attığı tweet’te, açılan pozisyonun blok zincirleri, kripto paralar ve web3 de dahil olmak üzere merkeziyetsiz teknolojileri araştırmak için oluşturulan yeni bir departmanın üyesi için hazırlandığını belirtti ve içerik üreticilerinin önemine değindi:

“Kripto paraları Twitter’da birlikte şekillendirmeye ne dersiniz? Tecrübeli bir kripto para ürün yöneticisi arıyorum. Bu kişi Twitter için kripto para fırsatlarını keşfetmede benim düşünce ortağım olacak. ABD veya Almanya bazlı çalışma tercihimiz ama Twitter’ın işe alım yaptığı şehirlerden herhangi biri de olabilir. Orta Avrupa ya da Pasifik saat dilimi de tercihimizdir. İçerik üreticilere karşı fazladan bir ilgi söz konusu… Özellikle üreticilerin para kazanabilmesi durumu önemli. Bu yüzden NFT’lere ve NFT araçlarına, üyelik token’larına, DAO’lara ayrı ilgi duyuyoruz”

Web3 teknolojisine geçişte Twitter, son zamanlarda önemli hamleler yaptı. Dün, Twitter tarafından ortaya çıkarılan ücretli bir abonelik hizmeti olan “Twitter Blue” ile kullanıcılara NFT profil resimleri sunulmaya başlandı. Rinearson ayrıca mühendisler için kısa süre içinde yeni iş ilânları açacaklarını da belirtti.

Hatırlanacağı üzere birkaç hafta önce Jack Dorsey ve Elon Musk, Web3’ün merkezileşmesi konusunda eleştirilerde bulunmuşlar ve isim vermeden Andreessen Horowitz şirketinin başında olduğu birçok girişim sermayesi şirketinin yaptıkları yatırımlarla bu endüstride tek başlarına söz sahibi olduklarını imâ etmişlerdi. Bu eleştirilerin ardından, a16z kurucu ortağı olan Marc Andreessen de Jack Dorsey’i engellemişti. Andreessen daha sonra, onun da Dorsey’e olan bir eleştirisini Dorsey’nin görebilmesi için engeli kaldırmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap