Twitter CEO’su Jack Dorsey Şimdilik CEO Olarak Kalacak

Twitter CEO’su Jack Dorsey Şimdilik CEO Olarak Kalacak

Paylaş
Twitter CEO’su Jack Dorsey Şimdilik CEO Olarak Kalacak

Twitter’ın kurucusu olan ve son birkaç yıldır şirketin CEO’luğunu üstlenen Jack Dorsey, kripto para camiasında epey sevilen bir isim. Kendisi Bitcoin ile ilgili verdiği çeşitli demeçlerde kripto paraları desteklediğini dile getirmiş, kripto paraların geleceğini değerlendirmişti.

Jack Dorsey’nin Twitter’daki geleceği geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde belirsizleşmeye başladı. Çünkü şirkete yüklü miktarda yatırım yapan Elliot Management, Dorsey’nin CEO olarak kalmasını istemiyor. Ancak The Verge’ün haberine göre Dorsey bir süre daha CEO olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Şimdilik Devam

Elliot Management ile Twitter arasında yapılan görüşmeler sonucunda Dorsey’nin CEO olarak kalmasına karar verildi. Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Dorsey CEO olarak kalacak ve Twitter’ın yönetim kuruluna üç yeni isim atanacak:

Twitter Inc., Elliot Management ile yapılan anlaşma doğrultusunda yönetim kuruluna üç yeni isim atayacak ve şirket yönetiminin değerlendirilebilmesi için özel bir komite oluşturacak. Anlaşma sonucunda Dorsey’nin CEO olarak kalmasına karar verildi.

Bazı Şartlar Var

Bundan böyle Elliot Management’ın yöneticilerinden Jesse Cohn ve Silver Lake’in eş CEO’su Egon Durban da Twitter’ın yönetim kurulunda yer alacaklar. Üçüncü ismin ise kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey, bu gelişmeler hakkında yaptığı yorumlarda genel olarak olumlu bir tavır takındı:

Egon ve Jesse’ye hoşgeldin diyoruz. Müşterilerimize yeni hizmetler sunmaya devam ederken kendilerinin de bu sürecek katkıda bulunmalarını bekliyoruz.

Bu isimlerin yönetim kuruluna atanmış olması aslında Dorsey’nin üstünde çok daha fazla baskı olacağı anlamına geliyor. Çünkü bu isimler Dorsey’yi sürekli olarak denetleyecek ve değerlendirecekler. Ayrıca The Verge tarafından aktarılan bilgilere göre Dorsey’nin CEO olarak kalabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekecek.

Elliot Management ve Silver Lake, Dorsey için bazı hedefler belirlediler. Bu iki yatırımcı şirket Twitter’ın kullanıcı kitlesinin bu yıl yüzde 20 oranında artmasını, şirket gelirlerinin artmasını ve şirketin dijital reklam sektöründeki pazar payının artmasını istiyorlar. Eğer Dorsey bu koşulları yerine getirebilirse CEO olarak kalmaya devam edecek. Ancak bu koşulların yerine getirilmemesi halinde ortalık yeniden karışacak gibi duruyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap