Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Gençlerle Metaverse ve Blockchain Hakkında Konuştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Gençlerle Metaverse ve Blockchain Hakkında Konuştu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Gençlerle Metaverse ve Blockchain Hakkında Konuştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘Başkan Gençlerle Buluşuyor’ programında, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gençlerle bu kez metaverse hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her ay düzenli olarak ‘Başkan Gençlerle Buluşuyor’ ve ‘Merak Edenler’ isimli iki program kapsamında gençler ile bir araya gelerek soruları cevaplayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bu seferki programında gençlerle metaverse evreni hakkında konuştu.

Blockchain Tabanlı Yeni Bir Uygulama Geliştiriliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Gençlerle Metaverse ve Blockchain Hakkında Konuştu 1

Blockchain tabanlı yeni bir uygulama geliştirdiklerini bildiren Başkan Yazıcı şu ifadelere yer verdi;

”Blockchain tabanlı bir uygulama ile bütün vatandaşlarımızın katılarak kanaat belirtebileceği ve herkesin bileceği, sonuçların net olacağı bir yöntemle plebisit yapacağız. Karar verme süreçlerini, yönetişime katılma süreçlerini birlikte yapacağız.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Gençlerle Metaverse ve Blockchain Hakkında Konuştu 2

Başkan Yazıcı, ‘gerçek ile gerçek olmayan karışır mı’ sorusuna metaverse kavramını gerçeklik perspektifinden değerlendirerek şöyle cevap verdi;

”Gerçek ile gerçek olmayanın karışması durumundan çok uzak bir durumdayız. Şu andaki metaverse kavramı, bizim görme duyumuz olan, bilimin ve felsefenin aradığı ‘gerçek nedir’ sorusunun, ancak bakabildiğimiz gözümüzden yansıyan ışınların gözümüze retinamıza düşmesi ile oluşan elektrik sinyallerinin sinirlere iletilmesi ve beyinlerde imaj oluşması ile oluşan bir gerçeklikten bahsediyoruz. Bu ‘Gerçek midir?’ bildiğimiz kadarıyla gerçektir. Gerçeği biliyor muyuz? Bilmiyoruz.”

Başkan Yazıcı, programa katılan gençlerin hayat, teknoloji, gündem ve gelecek konularını kapsayan sorulara verdiği cevapları Şadi Yazıcı Youtube sayfasında yayımladı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap