TÜSİAD’dan Türk Blockchain şirketi Tubu’ya iki ödül

TÜSİAD’dan Türk Blockchain şirketi Tubu’ya iki ödül

Paylaş
TÜSİAD’dan Türk Blockchain şirketi Tubu’ya iki ödül

Türkiye’de “Sanayide Dijital Dönüşüm” teması ile oluşturulan ilk kapsamlı program olan TÜSİAD SD² Programı’nın 2019 Başarı Hikayeleri Töreni düzenlendi.

Toplantının açılışında sanayide dijital dönüşümde herkesin rolünün olduğunu belirten TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, sanayinin değer zincirinin tamamında verimliliği artıracak yatırımlardan vazgeçmemesi gerektiğini vurguladı ve bunun ancak ana ve yardımcı sanayinin, teknoloji üreticilerinin, kamu ve akademinin sinerji içinde hareket etmesi ile mümkün olacağını belirtti. Kaslowski ayrıca, “Politika ve eylemlerimizde bütüncül ve tamamlayıcı olmalıyız. Sanayimizin küresel rekabet gücünü artırması için bu ekosistemi ivedilikle tesis etmeliyiz” dedi. Kaslowski, dijital dönüşümüne ivme katmak isteyen teknoloji kullanıcısı kurumsal firmaları TÜSİAD SD² programının 2020 dönemine katılmaya ve tedarikçilerle çözüm geliştirmeye davet etti.

2020’de üçüncüsü gerçekleştirilecek olan TÜSİAD SD² Programı’nın 2019 dönemi “Başarı Hikayeleri Töreni”, TÜSİAD ve etkinlik sponsoru Microsoft Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. TÜSİAD SD² Programı’nın 2019 dönemi altın sponsoru Vodafone Business da dijital çözüm yaklaşımı doğrultusunda seçtiği çözüm dosyasına ayrıca plaket verdi.

Tubu’ya iki ödül verildi

Gebze’de bulunan GOSB Teknopark’ta faaliyet gösteren ve bankacılıktan telekomünikasyona, sağlıktan sigorta sektörüne kadar birçok sektör üzerine Blockchain çözümleri geliştiren Tubu, Vodafone özel ödülünün yanı sıra Yaygınlaşma Potansiyeli kategorisinde de ödüle layık görüldü.

Tüm kategoriler ve ödül alan şirketler şöyleydi:

Ticarileşme Potansiyeli

Kastamonu Entegre – BüyütechEnerjisa – T4E

Katma Değer

Ford Otosan – SimteraUmur Basım – Obase

Kurumsal Sürdürülebilirlik

Securitas – PoiLabsMigros – Ai Labs

Ulusal Rekabetçilik

Norm Cıvata – Alp MühendislikNobel – Simsoft

Yaygınlaşma Potansiyeli

Çimsa – MobirobTFI Fasdat – Tubu

Teknolojinin Sürdürülebilirliği

Brisa – GoliveAssanhanil – Armolis & Kesit

Uluslararası Rekabetçilik

Tofaş – B2Metric AiOrganik Kimya – HKSM

Sektörel Dönüşüm Potansiyeli

Ekoten – EliarDitaş – KonzekBayer – Pedudi

Vodafone Kategorisi

TFI Fasdat – Tubu

TÜSİAD SD² hakkında

TÜSİAD SD², sanayinin dijital dönüşümü sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile:

üretim süreçlerinde teknolojiyi kullananlar ile teknolojik çözüm sağlayanları buluşturuyor;teknoloji tedarikçi kapasitesinin tanıtılmasını ve teknoloji üretimini destekliyor;teknolojik dönüşüm planlamaları için ilham olacak iyi uygulama örneklerini ortaya koyuyor.

Mikro, küçük ve orta ölçekli teknoloji tedarikçilerine yönelik kurgulanan TÜSİAD SD², çalışan prototipi olan teknoloji sağlayıcılarının müşteri doğrulamalarını yapma süreçlerine de önemli katkı sağlıyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap