Türklerin de Kullandığı Bitcoin Borsasında Sorun!

Türklerin de Kullandığı Bitcoin Borsasında Sorun!

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin de Kullandığı Bitcoin Borsasında Sorun!

Önde gelen Bitcoin borsası Coinbase, bugün bir teknik sorun yaşadığını açıkladı. Kripto para borsası, daha sonra sorunu çalışmalar sonucunda çözdüğünü duyurdu.

Dev Bitcoin borsası teknik bir sorun yaşandığını duyurdu

Coinbase dayanak takımı Twitter’da yaptığı açıklamada, kullanıcıların hem Coinbase web sitesinde hem de taşınabilir uygulamasında oturum açarken, süreç başlatırken ve Earn sayfasına erişirken aralıklı arızalarla karşılaştığını duyurdu. Bitcoin borsası, takviye grubunun bu teknik problemleri çözmek için etkin olarak çalıştığını açıkladı. Ayrıyeten, mümkün olan en kısa müddette güncellemeler sağlayacağına kelam verdi. Lakin, bu teknik zorlukların kesin nedeni belirsizliğini koruyor.

Coinbase yaptığı açıklamada, “Müşterilerin oturum açarken, süreç başlatırken ve http://Coinbase.com ve Taşınabilir Uygulamada Earn sayfasını görüntülerken aralıklı yanlışlar gördüğü bir sorunu araştırıyoruz. En kısa müddette burada bir güncelleme yayınlayacağız,” dedi.

Coinbase, sorunu çözdüğünü açıkladı

Bu ortada, açıklamaya kullanıcılar feedback yaptı. Bu bağlamda Ricky isimli bir kullanıcı, “Ayrıca dönüşümler taşınabilir aygıtlarda çalışmıyor” dedi. Bitcoin borsası, kullanıcıya yanıt olarak, “Merhaba Ricky, gecikme için özür dileriz. Bu mevzuyu dikkatimize sunduğunuz için teşekkür ederiz. Sistemlerimizde sıkıntılar yaşanıyor ve olay faal olarak araştırılıyor.” karşılığını verdi.

Kısa müddet sonra Coinbase, “Ekiplerimiz temel nedeni tespit etti. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bu sıkıntılar çözüldüğünde sizi bilgilendireceğiz. Sabrınız için teşekkür ederiz!,” açıklamasını yaptı. Son gelişmede borsa, sorunu resmi olarak çözdüğün duyurdu. Müşterilerinin artık arıza yaşamaması gerektiğini belirtti. Ayrıyeten, kullanıcılardan özür diledi.

SEC’in Coinbase’den can sıkan istekleri!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu, Coinbase’den borsaya dava açmadan evvel Bitcoin dışındaki tüm kripto para ünitelerinin alım satımını durdurmasını isteyerek, kurumun piyasanın daha geniş bir dilimi üzerinde düzenleyici otorite kurma niyetinin bir işaretini verdi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in bu tavsiyeyi, Nasdaq’ta listelenen şirkete karşı geçen ay bir komiteci olarak kayıt yaptırmadığı için yasal süreç başlatmadan evvel yaptığını söyledi. SEC’in davası Coinbase’de çoğunlukla az süreç gören 13 kripto para ünitesini menkul değer olarak tanımladı. Ayrıyeten, bunları müşterilere sunarak borsanın düzenleyicinin yetki alanına girdiğini tez etti.

Ancak Coinbase’in, Bitcoin hariç, sunduğu 200’den fazla token’ın her birini listeden çıkarması tarafındaki evvelki talebi, lider Gary Gensler idaresindeki SEC’in kripto sanayisi üzerinde daha geniş bir yetki için bastırdığını gösteriyor. Armstrong, “Bize geri döndüler ve Bitcoin dışındaki her varlığın bir menkul değer olduğuna inanıyoruz dediler. Biz de dedik ki, bu sonuca nasıl varıyorsunuz. Zira bizim yasa yorumumuz bu değil. Onlar da, ‘Bunu size açıklamayacağız. Bitcoin dışındaki her varlığı listeden çıkarmanız gerekiyor’, dediler. Açıklamasını yaptı. Brian Armstrong’a nazaran bu talep ‘ABD’deki kripto sanayisinin sonu’ manasına gelecekti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap