Türkiye’deki insanların artık yüzde 50’si kripto para sahibi!

Türkiye’deki insanların artık yüzde 50’si kripto para sahibi!

Paylaş
BTC Piyasası: Türkiye’deki insanların artık yüzde 50’si kripto para sahibi!

KuCoin tarafından yayımlanan bir rapora nazaran, Türkiye’deki kripto para yatırımcısı son aylarda inanılmaz bir artış gösterdi.

KuCoin tarafından yürütülen bir araştırma anketine nazaran, yüksek enflasyon ile uğraş veren Türkiye’de kripto paraların benimsenmesi artıyor. Son bir buçuk yılda kripto paraya sahip olan Türk nüfusunda yüzde 40’tan yüzde 52’ye artış gözlemlendi. “Kripto Kullanıcılarını Anlamak” raporunda toplamda 500 şahıstan görüş alındı.

BTC Piyasası: Türkiye’deki insanların artık yüzde 50’si kripto para sahibi! 1

Rapordaki çeşitli datalar dikkat çekti

Ankete nazaran iştirakçilerin yüzde 58’i, kripto para ünitesine yatırım yapmalarının “temel nedeninin” “uzun vadede servet biriktirmek” olduğunu söylerken, yüzde 37’si bu durumu paranın bedelini korumak formunda nitelendiriyor. Beklenilen üzere Türkiye’deki yatırımcı kitlesinin en çok değer gösterdiği kripto para BTC oldu. Yatırımcıların yüzde 71’i BTC’ye sahip olduklarını söylerken, yüzde 45’i ETH ve öteki stablecoin’lere sahip.

Erkeklerin hâlâ kriptoya yatırım yapma mümkünlüğü daha yüksek olsa da, Türkiye’deki genç bayanlar giderek daha fazla yatırım yapıyor. 18-30 yaş ortasındaki kripto yatırımcılarının yüzde 47’si bayan. Raporla ilgili en dikkat çeken bilgilerden biri ise yatırım yapmaya karar veren bireylerin yüzde 57’sinin etraf, arkadaş ve aile üzere ögelerden esinlendiği olduğu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap