Türkiye’de Kripto Para Kullananların Sayısı Çok Fazla

Türkiye’de Kripto Para Kullananların Sayısı Çok Fazla

Paylaş
Türkiye’de Kripto Para Kullananların Sayısı Çok Fazla

ING tarafından yapılan bir ankete göre Türkiye’de kripto para kullananların sayısı Avrupa’da kripto paraları kullananların sayısının iki katı olduğu açıklandı. Türkiye’de kripto para kullanan kişilerin sayısı %18 iken Avrupa’da bu oran ise %9’da kaldı. Türkiye’deki insanlar, başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para hakkında tecrübesi ve deneyimi oldukça fazla. Özellikle 2017 yılının son aylarında kripto paralardaki inanılmaz yükselişten sonra Türkiye’de kripto paralara olan ilgi aşırı boyutlara ulaşmıştı.

Yapılan araştırmaya göre Türkiye’de kripto para sahibi olan kişi sayısı 150 binden fazla. Kripto paraya sahip olan kişi sayısının net olarak bilinmemesinden dolayı 500 binden az ve 150 binden fazla olduğu öngörülüyor. Yapılan araştırmada ise bu oranın ortalama 300 bin olduğu yönünde. Öğrenciden profesörlere kadar Türkiye’de pek çok kişi kripto paralara yatırım yapıyor.

Türkiye’de yaşanan ve etkisi halen süren ekonomik krizden dolayı insanların kripto paraya olan yatırımları da artış gösterdi. Birçok kişi Türk Lirası’nın dolar karşısında geriye düşmesinden dolayı kripto paralar içerisinde en fazla Bitcoin’e yatırım yaptı. Bunun yanında pek çok kişi de kripto paraların kısa süre sonra tekrar yükseleceğinin umduklarından dolayı yatırımlarını kripto paralara kaydırdıkları öğrenildi.

Avrupa’nın pek çok yerinde kripto para yatırımcısı bulmak çok zor. Avrupalıların kripto paralara karşı mesafeli yaklaşmalarının asıl nedeni ise kripto paralara olan güvensizlikleri olduğu belirtildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap