Venezuela’da Petro Yeterince İlgi Görmedi

Venezuela’da Petro Yeterince İlgi Görmedi

Paylaş
Venezuela’da Petro Yeterince İlgi Görmedi

Dünya üzerinde en fazla kripto paraya sahip olan ülkelerden birisi de Venezuela’dır. Venezuela’da inanılmaz boyutlara ulaşan enflasyon problemi yüzünden halk, kendi yerel paralarına güvenmiyor. Bu sebepten dolayı Venezuela halkı kripto paralara yöneliyor. Bu kripto paralar içerisinden de en çok Bitcoin alım satımı yapılıyor. Venezuela para birimi olan Bolivar’ın her geçen gün değer kaybetmesi yüzünden insanlar endişe içinde yaşıyor. Venezuela insanı değeri sürekli düşen Bolivar yerine Bitcoin satın alıyor. Satın aldıkları Bitcoin’leri de değeri düşen Bolivar’ın yerini tutabileceklerine inanıyorlar.

Venezuela hükümeti, halkın kripto paralara karşı olan ilgisini gördü ve Petro isimli hükümet destekli kripto parayı piyasaya sürdüler. Ancak Venezuela halkı bu kripto para birimine yeterli ilgiyi gösteremedi. Bunun sebebi ise hükümetin Petro’ya el koyma endişesi, halkı bu kripto paradan uzaklaştırıyor. Nicolas Maduro’nun kendi kripto para birimi olan Petro’nun fiyatlarıyla istediği gibi oynaması sebebiyle halk güven duymuyor. İnsanlar hükümete güvenmediği içinde ulusal kripto paraları olan Petro’yu satın almıyorlar. İnsanlar Petro yerine daha çok Bitcoin’i tercih ediyor. Ülkede Bitcoin’e olan talebin her geçen gün artması sebebiyle sanal paralara karşı olan beklentilerde yükseliyor.

Nicolas Maduro, Petro’nun tercih edilmesi ve satın alınması için Bitcoin ile ilgili ülkede bazı sınırlamalar koydu. İnsanlarda her ne olursa olsun Bitcoin’den vazgeçmiyor ve LocalBitcoins gibi yerel kripto para borsalarını kullanmayı tercih ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap