Türkiye’de Kripto Para Düzenlemesi Konusunda Sona Gelindi

Türkiye’de Kripto Para Düzenlemesi Konusunda Sona Gelindi

Paylaş
BTC Piyasası: Türkiye’de Kripto Para Düzenlemesi Konusunda Sona Gelindi

Türkiye’de uzun zamandır üzerine konuşulan yasal düzenlemede son düzlüğe girildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NTV’nin haberine göre bireysel kripto para yatırımcılarından vergi alınmaması görüşü ağır basıyor. Ayrıca küçük yatırımcıyı koruyacak adımlara ağırlık verilecek.

Edinilen bilgilere göre yerel borsalar olarak tabir edilen firmalara sermaye şartı getiriliyor. Bu tür hizmet veren firmaların sermayesinin 1 milyar TL’nin altında olmaması yönünde görüşler var. Fakat yine de piyasa araştırmasından sonra limite dair net bir karar verilecek.

Vergi Alınacak mı?

Birçok insanın merakla beklediği konu ise kripto paralarda vergi hususu. NTV’nin edindiği bilgilere göre bireysel yatırımcıdan vergi alınmamasına dair görüş ağır basıyor.

Öte yandan yerel kripto para borsaları platformda bulunan varlıkların çoğunun koruma altında olduğunu ileri sürse de kripto varlıkların nasıl saklanacağına dair bir düzenleme de bekleniyor. Kripto paralara yatırım yapanların korunması adına bankacılık düzenlemesine benzer bir yapıdan bahsediliyor.

Yine edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1-2 hafta içinde kripto para düzenlemesinin çıkması yönünde talimat verdiği dile getiriliyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap