Türbülans Hazırlığı! Bitcoin ve Altcoinler Bu Gelişmeye Odaklandı

Türbülans Hazırlığı! Bitcoin ve Altcoinler Bu Gelişmeye Odaklandı

Paylaş
BTC Piyasası: Türbülans Hazırlığı! Bitcoin ve Altcoinler Bu Gelişmeye Odaklandı

Kargaşa dolu bir haftada, Bitcoin ve altcoinler Jackson Hole Sempozyumuna bağlı potansiyel türbülansa hazırlanıyor. Buna nazaran Bitcoin’in kıymeti 25.000 dolar düzeyine geriledi. Son dört yıldır, Bitcoin’in bu aktifliğe reaksiyonu daima olarak olumsuz oldu. Ayrıyeten kısa vadeli BTC sahiplerinin %88,3’ünün gerçekleşmemiş kayıplarla karşı karşıya. Bu yüzden, kripto para ünitesi önümüzdeki hafta artan bir baskıyla karşı karşıya.

Jackson Hole Sempozyumu: Bitcoin volatilitesi için bir katalizör

Federal Reserv Lideri Jerome Powell’ın yaklaşan Jackson Hole Sempozyumu’nda yapacağı konuşma kıymetli. Bitcoin BTC’nin fiyatını ve daha geniş kripto para ortamını kıymetli ölçüde etkileme gücüne sahip. Sempozyumun keskin piyasa düşüşleriyle olan tarihi ilgisi var. Öbür taraftan, kripto piyasasındaki son gerilemelerle birleştiğinde, önümüzdeki potansiyel bir fırtınaya işaret ediyor.

BTC Piyasası: Türbülans Hazırlığı! Bitcoin ve Altcoinler Bu Gelişmeye Odaklandı 1

Bitcoin BTC 25.000 dolarlık değerli eşiğe tutunuyor. Başka taraftan, Perşembe ve Cumartesi günleri ortasında yapılması planlanan sempozyum beklentisi nedeniyle yatırımcıların temkinli davranması dikkat çekiyor. Piyasa gözlemcileri, değişen para siyasetleri ve önümüzdeki on yıl için daha geniş çıkarımlar hakkında bilgi edinmek için aktifliğin ilerleyişini bekliyor.

Bitcoin’in Jackson Hole’un tesiriyle dansı

Bitcoin’in 2018’den 2022’ye kadar Jackson Hole Sempozyumları haftasındaki davranışı incelendiğinde dengeli bir model ortaya çıkıyor. Bitcoin aktifliğe olumsuz reaksiyon verme eğiliminde. S&P 500 pay senetleri tipik olarak bir artış yaşıyor. Öbür taraftan, kripto piyasası sempozyumun akabinde ekseriyetle düşüşler yaşıyor. Bu tarihi emsal, 2023 sempozyumunun Bitcoin’in yörüngesini nasıl etkileyeceği konusunda soru işaretleri yaratıyor.

BTC Piyasası: Türbülans Hazırlığı! Bitcoin ve Altcoinler Bu Gelişmeye Odaklandı 2

Uzun vadeli yüksek faiz beklentileri Bitcoin’in son periyottaki çabasına katkı sağlıyor. Buna nazaran 30.000 dolar düzeyine süratli bir toparlanmayı engelledi. Ayrıyeten Powell’ın konuşması bu zorlukları ağırlaştırma gücüne sahip. İletisinin şahin tonda olması ve daha fazla faiz artırımına işaret etmesi halinde Bitcoin keskin bir düşüş yaşayacaktır. Aksine, Powell güvercin bir ton benimseyerek denetimli enflasyon konusunda rahat olduğunu tabir ederse, Bitcoin de dahil olmak üzere riskli varlıklar yenilenmiş talep bulacaktır.

Kısa vadeli elde tutanlar ve piyasa dinamikleri

Glassnode tarafından yapılan son on-chain tahlil çarpıcı bir gerçeği ortaya koyuyor. Kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin %88,3’ü gerçekleşmemiş ziyanlarla karşı karşıya. Uzun vadeli yatırımcılara kıyasla fiyat değişimlerine daha hassas olan bu sahipler için değerli detay var. Buna nazaran, önümüzdeki hafta Bitcoin üzerindeki satış baskısı artacak. Bu şahısların kâr elde etme ya da ziyanı karşılama kararları piyasanın yakın vadeli gidişatını şekillendirecek.

BTC Piyasası: Türbülans Hazırlığı! Bitcoin ve Altcoinler Bu Gelişmeye Odaklandı 3

Kripto ekosistemi Jackson Hole Sempozyumu’na hazırlanıyor. Öteki taraftan, yatırımcılar yüksek ABD faiz oranlarının müddeti ve 2024’teki potansiyel faiz indirimlerine ait sinyaller arıyor. Bu beklenti, yeni bir fiyat döngüsü başlatabilecek çok kıymetli bir olay olan 2024’te Bitcoin’in halving yaklaşımı ile uyumludur.

Bitcoin ve kripto paralar için önümüzde olaylı bir hafta var

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Jackson Hole Sempozyumu ufukta. Öbür taraftan, Bitcoin’in mukadderatı belirsizliğini koruyor.

BTC Piyasası: Türbülans Hazırlığı! Bitcoin ve Altcoinler Bu Gelişmeye Odaklandı 4

Tarihsel bağlam, yaygın piyasa şartlarıyla birleştiğinde, kripto para piyasasının dayanıklılığının test edileceğini gösteriyor. Yatırımcılar Powell’ın konuşmasını ve Bitcoin’in devam eden seyahatindeki potansiyel sonuçlarını yakından izleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap