Tribe Coin nedir? Tribe Coin projesi ve geleceği hakkında merak edilenler

Tribe Coin nedir? Tribe Coin projesi ve geleceği hakkında merak edilenler

Paylaş
Uzman Coin: Tribe Coin nedir? Tribe Coin projesi ve geleceği hakkında merak edilenler

Merkeziyetsiz finansın iyiden iyiye geliştiği dönemde Tribe Coin yatırımcılar tarafından merak edilen kripto paralardan biri haline geldi. Arama motorlarında Tribe Coin’in projesi ve geleceğine dair araştırmalar yapılıyor. Bu içeriğimizde Tribe Coin’e ait önemli bilgiler yer alıyor.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado / 2021
Blok zinciri: Ethereum
Toplam arzı: 1 milyar
Dolaşımdaki arzı: 454 milyon
Piyasa değeri: 461 milyon dolar (5 Aralık 2021)
En düşük fiyat:
En yüksek fiyat: 2.49 dolar
Projenin amacı: Ekosistemdeki ehrkese merkeziyetsiz bir şekilde stabil coin hizmeti vermektir.
Kullanım alanları: Sabit kripto para alanı ve merkeziyetsiz finans

Tribe Coin projesi nedir?

Tribe Coin, Ethereum blok zincirini kullanan merkeziyetsiz finans için piyasaya sürülen stabil coin’dir. FEI Protokolü’nün yönetişim token’ı olan Tribe Coin, Joey Santoro, Brianna Montgomery ve Sebastian Delgado tarafından başlatıldı.

Santoro ve Delgado, Fei’nin protokolünün kurucuları ve kurucu ortaklarıdır. Santoro, Fei Labs’ın CEO’su ve Montgomery iş lideridir. Kripto alanında zengin deneyime sahip üç kurucu ortak, TRIBE ve Fei Labs’ın üç ana direğini oluşturuyor.

FEI Protokolü, Tribe Coin stabil coin’i ile birlikte FEI’nin ETH/USD fiyatına yakın işlem yapabileceği likit bir piyasayı korumayı amaçlıyor.

Ayrıca bir yönetişim token’ı olarak TRIBE, 2021’in başlarında başlatılan FEI protokolüyle ilgili kararları etkileyebilir. Amacı, fiat para birimi teminatı ile stabilize edilmiş tokenlar ile kripto teminatı tarafından desteklenenler arasındaki boşluğu kapatacak güvenilir bir sabit madeni para yaratmaktı.

FEI Protokolü, kripto teminatlı stablecoin’lerin sermaye verimsizliğini ve “paralı sermaye” olgusunu değiştirmek için tamamen merkezi olmayan bir stabilcoin tasarlamak istedi. Çözümlerden ilki, sisteme girebilecek olandan daha fazla sermayenin konuşlandırılması gerektiğidir ve bu da tasarım gereği kripto destekli sabit paralar kullanan bir sistemin büyüme potansiyelini sınırlar. Ayrıca, DAI gibi madeni paralar, likidite sağlayıcılarının her zaman en iyi getiriyi aramasından muzdariptir ve sonuç olarak sınırlı bir özerklik kapsamına sahiptir.

FEI, ürün kontrollü değer (PCV) kavramını esas alır. TRIBE ve FEI, Ethereum’daki ERC-20 tabanlı token’larıdır. Ağ, DAO olarak yönetilir ve farklı roller içerir: yönetici, darphane, brülör, PCV denetleyicisi ve koruyucu. Bunların hepsi aynı zamanda topluluk tarafından yönetilmektedir.

ERC-20, Ethereum blok zincirinde yayınlarken çoğu yeni token’ın takip ettiği bir token standardıdır. Ethereum, DAO’lar için en popüler blok zincirlerinden biridir ve madencilerin yeni Ether madenciliği yapmasını gerektiren bir iş kanıtı konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. Bir dizi merkezi olmayan düğüm, işlemleri doğrular ve Ethereum blok zincirini güvence altına alır.

Tribe Coin nedir?

FEI Protokolü (TRIBE), ETH destekli olan çiftli bir model kullanan bir DeFi protokolüdür. FEI, swap için Uniswap LP’yi ve FEI’yi dolar kuruna yakın tutmak için Protokol Kontrollü Değer (PCV) adı verilen bir istikrar mekanizmasını kullanan bir stabil kripto paradır.

Toplam arzı 1 milyar olan Tribe Coin’in dolaşımdaki arzı da, 454 milyon’dur. Bir stabil coin olmasına rağmen en yüksek seviyesini 2.49 dolar ile Nisan 2021 tarihinde görmüştür.

Tribe Coin geleceği nedir ve nerelerde kullanılır?

Geleneksel finansın yerini yavaş yavaş merkeziyetsiz finansa bırakması muhtemel iken, FEI Protokolü’nün stabil coin’I Tribe Coin’in gelecekte daha fazla kullanılması bekleniyor ve bu da doğal olarak projenin geleceğini olumlu şekilde etkileyecektir.

Tribe Coin kullanıldığı alanlar ise şu şekilde açıklanabilir:

Likidite madenciliği: Kullanıcılar, DEX işlem ücretlerinden pay kazanmak için Uniswap’ın FEI-TRIBE likidite havuzuna katkıda bulunabilir. Bunun yalnızca UniswapV2 likidite sağlayıcıları için geçerli olduğunu unutmayın.

Staking: Kullanıcılar, karşılığında TRIBE kazanmak için Fei Protokolü stake havuzunda daha fazla FEI-TRIBE LP tokeni stake edebilirler. Stake edilen jetonlarda kilit yoktur.

Yönetişim: Kullanıcılar yönetişim teklifleri oluşturabilir ve bunlar üzerinde oy kullanabilir veya oy yetkilerini başka adreslere devredebilir.

Tribe Coin nereden ve nasıl alınır?

Tribe Coin, ilk olarak Ethereum tabanlı bir merkeziyetsiz borsa olan UniSwap’ta işleme açıldı. Bunun yanı sıra hemen akabinde Binance, Coinbase, Huobi ve Gate.io gibi önemli borsalarda listelenmiştir. Tribe Coin bu platformlarda USDT, BTC, BUSD, BNB gibi işlem çiftleriyle alınıp satılabiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap