Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Atılımlarını Açıklıyor

Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Atılımlarını Açıklıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Atılımlarını Açıklıyor

Bitcoin fiyatı hafta başlarken yüzde 3’ten fazla bedel kazandı. Lakin açık faizin saatler içinde neredeyse 1 milyar dolar “artmasına” ait kaygılar Grayscale deja vu hissi veriyor. Bu gergin ortamda analistler BTC kestirimlerini paylaşıyor.

Analist, artan Bitcoin açık faizi konusunda uyarıyor!

Son datalar, gün içinde BTC fiyatının yüzde 3’ün üzerinde artış kaydettiğini gösteriyor. Ayrıyeten Bitcoin, Eylül ayında birinci sefer 27.000 doları aştı. Piyasa iştirakçileri Bitcoin boğaları ortasında “momentumun” geri döndüğüne şahit oldu. Ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su tanınan analist Michaël van de Poppe, en son tahlil grafiği üzerinde geri kazanım için artık gerekli olan direnç alanını gösteriyor. Ayrıyeten analist BTC’nin son hareketini şu formda pahalandırıyor:

Bitcoin fiyatı 26.800 dolarlık bariyeri aştı ve 27.200 dolarlık en yüksek düzeye ulaştı. Altcoinler de uyandığı için trend buradan üst hakikat olacak üzere görünüyor. Varlıklarınızı satın almak için hala en düzgün devir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Atılımlarını Açıklıyor 1BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe

Son BTC sıçraması konusunda kimi analistler temkinli!

Bu ortada izleme kaynağı Material Indicators, tescilli ticaret araçlarında günlük alım sinyalleri açıklıyor. Bu bağlamda, “Boğalar, D mumunun açılmasından bu yana bir ölçü ivme kazanmış üzere,” yorumunu yapıyor.

Başka bir yerde, temkinli bir Daan Crypto Trades, varlık yöneticisi Grayscale’in ABD düzenleyicilerine karşı kazandığı yasal zaferi takip eden kısa Bitcoin fiyat artışlarının akabinde en son görülen düzeylere dönen balon açık faize işaret ediyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin Açık Faizi son birkaç saattir çılgınlar üzere yükseliyor. Saatler içinde 850 milyon dolar arttı. Spot teklif ortadan kalkarsa bu bir sorun olabilir ve bu da evvelkine benzeri halde tam bir geri dönüşe neden olabilir. Bunun nedeni, tepeye yakın giren su altında kalan durumlar olacaktır. Spot fiyat devam ederse bu konumlarda sorun olmayacağı açık. Açık Faiz artık Grayscale pompası sonrası düzeylere geri döndü.

Bitcoin için bu düzey kritik!

Bu ortada trader ve analist Rekt Capital, boğaların daha yüksek düzeyleri geri kazanması gerektiğini söylüyor. Ayrıyeten, bunları Eylül aylık kapanışına kadar tutmalarının lazım olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda analist, şu seviyeyi işaret ediyor:

Yakında yaklaşık 2.7100 dolar (siyah) tekrar ziyaret edecek. Bu düzey bu yılın başlarında dayanak misyonu gördü. Ayrıyeten, BTC siyahın üzerinde bir Aylık Kapanışla geri almadığı sürece bu ay yeni bir dirence dönüşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Atılımlarını Açıklıyor 2BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Rekt Capital

Bitcoin fiyatı DXY’nin gücünü daha da görmezden geliyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Fed’in 20 Eylül’de açıklayacağı faiz kararı yaklaşıyor. Bununla birlikte, makro konuşmalar da bu karar öncesinde yaşanan gelişmeleri odağına aldı. Bu ortada, ABD Dolar Endeksi (DXY), faiz oranlarının haftanın ilerleyen günlerinde artmayacağı varsayımlarına karşın gün içinde güçlenmeye devam etti. DXY, Mart ortasından bu yana birinci defa bu seviyeyi aşarak 105’in üzerinde seyretti.

Geleneksel olarak Endeks ile aksi korelasyona sahip olan Bitcoin tekrar de zayıflık belirtisi göstermedi. Kripto bilgi analisti James Straten, mukayeseli bir grafikle birlikte, şu yorumu paylaşıyor:

DXY 105’in üzerindeyken Bitcoin 27.000 dolara ulaştı. DXY’nin 105 düzeyinden süreç gördüğü son vakit, Bitcoin’in 20.000 doların altında süreç gördüğü Mart ayıydı. Bundan evvelki vakit 2022’nin 4. çeyreğiydi, Bitcoin 17.000 dolardan süreç görüyordu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Atılımlarını Açıklıyor 3BTC ve DXY mukayeseli grafiği. Kaynak: James Straten

Burada tren kaçmadan bir süreç yapacağım!”

DonAlt takma isimli analist, Bitcoin’in üst taraflı bir patlamaya şahit olmasının ve birçok traderı kenarda bırakmasının mümkünlük dahilinde olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Eğer üst çıkarsak ve şu anda uğraş ettiğimiz direnci kırarsak, bence amaç 36.000 dolar üzere bir sayı olabilir… Şayet 30.000 dolardan düzgün bir giriş yapamama ihtimalim var. Zira şayet bu roket fırlarsa, tahminen de güzel bir süreç yakalayamayacağım kadar süratli fırlayacak. Bu yüzden emin olmak için burada bir süreç yapacağım. En makûs senaryoda, geçersiz kılma çok sıkı olduğu için küçük bir vuruş yaparım ve sonra 19.000 ila 20.000 dolardan yine satın alabilirim…Aylardır birinci defa yapan fiyat hareketleri yaşıyoruz. Bununla birlikte, yakında üst hareket etmemiz gerekiyor. Aksi takdirde, tekrar risk alacağım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Atılımlarını Açıklıyor 4Kaynak: DonAlt
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap