Tornado Cash’in kurucu ortaklarına büyük ceza!

Tornado Cash’in kurucu ortaklarına büyük ceza!

Paylaş
BTC Piyasası: Tornado Cash’in kurucu ortaklarına büyük ceza!

Tornado Cash’in kurucu ortağı Roman Storm tutuklanırken, başka ortak Roman Semenov’un da varlıklarının bloke edileceği belirtildi.

Tornado Cash’in ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi (OFAC) ile uğraşı sürüyor. OFAC, geçtiğimiz saatlerde yaptığı biri duyuruda Roman Storm’un tutuklandığını ve Roman Semenov’un da varlıklarının bloke edileceğini hatta ABD’li şahıslarla iş yapmasının yasaklandığını duyurdu.

Yetkili kurumlardan Tornado Cash’e sert söylemler

OFAC yaptığı açıklamada, Semenov’un yaptırım uygulanan şirket ve bireylerden oluşan Özel Olarak Belirlenmiş Uyruklar listesine eklendiğini duyurdu. Bu ortada ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Storm ve Semenov’u kara para aklamak için komplo kurmak, yaptırımları ihlal etmek ve lisanssız para aktarma işi yürütmekle suçladığını belirtti.

DOJ’a nazaran, OFAC, Federal Soruşturma Ofisi ve İç Gelir İdaresi’nin Çarşamba günü Storm’u tutukladığını lakin Semenov’un hala kaçak olduğunu söyledi. OFAC ise yayımladığı duyuruda, Tornado Cash’in kuruluşundan bu yana, bilgisayar korsanları tarafından çalınan yüz milyonlarca dolarlık sanal para ünitesini gizlemek dahil olmak üzere fonlarını transferlerinde kullanıldığını söz etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap