Tom Lee Geri Döndü: Son Bitcoin İddiası Şaşırttı!

Tom Lee Geri Döndü: Son Bitcoin İddiası Şaşırttı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tom Lee Geri Döndü: Son Bitcoin İddiası Şaşırttı!

Lider kripto Bitcoin, 29 bin dolar 31 bin dolar aralığına sıkışmış durumda. Birtakım analistler, daha derinlere dalış beklerken, kimileri tepeleri işaret ediyor. Fundstrat’tan Tom Lee, spot Bitcoin ETF’si onaylanırsa BTC’nin ‘150 bin doların üzerinde’ olacağını öngörüyor.

Spot Bitcoin ETF’ler onay alırsa, BTC 150 bin doları geçer!”

Amerikalı yatırımcı ve finans uzmanı 16 Ağustos 2023 tarihinde, Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan müracaatların planlandığı üzere gitmesi şartıyla, Bitcoin (BTC) fiyatının yakın gelecekte gibisi görülmemiş düzeylere yükseleceğini iddia ediyor.

Bu ortada, önder kripto para ünitesi Haziran 2023’ün son haftasından bu yana yatay hareket ediyor. Fundstrat analistinin yaptığı iddia, Bitcoin bu modelde süreç görürken geliyor. Lee, 16 Ağustos 2023 tarihinde CNBC’nin Squawk Box programında görüşlerini açıkladı. Tom Lee, ETF müracaatlarında işler beklentiler doğrultusunda giderse BTC fiyatının 150.000 doların üzerinde olacağını kaydediyor. Bu bağlamda Tom Lee, şu açıklamayı yapıyor:

Spot Bitcoin ETF’si onaylanırsa, talep Bitcoin arzından daha fazla olacaktır. Bu nedenle BTC’nin takas fiyatının 150.000 dolar hatta 180.000 doların üzerinde olabileceğini düşünüyorum.

İkinci katalizör: BTC halving olayı

Bununla birlikte Fundstrat analisti, ETF’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde onay alamaması durumunu da pahalandırıyor. Bu durumunda bile Lee, umutsuz değil. Ümidinin nedeni ise 2024’ün birinci yarısında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin Halving olayı. Bu olay yüzünden BTC fiyatının yeniden de artmasının mümkün olduğunu söylüyor.

Böyle bir senaryoda Lee, BTC fiyatının sırf Halving olayı nedeniyle yükseleceğini belirtiyor. Bu nedenle, başkan kripto para ünitesinin 100.000 doları geçemeyeceğini öngörüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tom Lee Geri Döndü: Son Bitcoin İddiası Şaşırttı! 1

Avrupa’nın birinci Bitcoin ETF’si listeleniyor

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto para piyasasında kurumsal yatırımcılara yönelik tahliller konusunda uzmanlaşmış olan Fidelity Digital Assets, Jacobi Asset Management tarafından kısa müddet evvel duyurulan Avrupa’daki birinci spot Bitcoin ETF’si için BTC’yi saklamak üzere seçildi.

Bu yeni varlık halihazırda Euronext Amsterdam’da BCOIN kısaltması altında listede yer alıyor ve süreç görüyor. Bu ortada, ilgili varlığın son süreç fiyatı yayın sırasında 19.89 dolar. Öteki tarafta en son piyasa bilgilerine nazaran, Bitcoin şu anda 29.144 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten kripto para, son 24 saatte %0,5’nin biraz üzerinde bir düşüş gördü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap