Token sahipleri ödeme alacak: NBA yıldızı Dinwiddie’nin token’ı Pazartesi çıkıyor

Token sahipleri ödeme alacak: NBA yıldızı Dinwiddie’nin token’ı Pazartesi çıkıyor

Paylaş
Token sahipleri ödeme alacak: NBA yıldızı Dinwiddie’nin token’ı Pazartesi çıkıyor

Brooklyn Nets’in performansıyla göz dolduran oyuncusu Spencer Dinwiddie, NBA’in profesyonel basketbol liginden men etme tehdidine karşın token’laştırılmış yatırım aracını Pazartesi günü piyasaya süreceğini söyledi.

Dinwiddie, dün kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Spencer Dinwiddie tahvilleri 13 Ocak’ta başlatılıyor. Ayrıca 8 taraftarı All-Star haftasına götüreceğim” ifadelerini kullandı.

Söz konusu token, menkul kıymet token’ları platformu Securitize’ın yardımı ile ihraç edilecek. Program, Dinwiddie’nin 34 milyon dolarlık garantili üç yıllık sözleşmesinden anında 13.5 milyon dolar elde etmesine izin verecek. Token sahipleri ise önümüzdeki üç yıl boyunca %4.95’lik baz faiz oranı ile aylık ödemeler alacaklar.

Ayrıca, sözleşmesinin üçüncü yılı opsiyonlu olan Dinwiddie’nin daha yüksek ücret karşılığında başka bir takımla anlaşma yapması durumunda yatırımcılar 2021’de temettülerden daha fazla kazanabilirler. Bununla beraber yıldız oyuncu, NBA’in hukuk ekibiyle yaptığı görüşmelerden sonra üçüncü yılda daha yüksek temettü vadini kaldırmaya karar verdi.

Son olarak ligin Dinwiddie’nin teklifinin son halini hala incelediği ve platformun 13 Ocak’ta açılmasının garanti olmadığı belirtiliyor.

Dinwiddie’nin sözleşmesine yatırım yapmak isteyen akredite yatırımcılar için asgari tutar 150,000 dolar olarak belirlendi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap