Three Arrows Capital yöneticileri cezaya çarptırıldı

Three Arrows Capital yöneticileri cezaya çarptırıldı

Paylaş
BTC Piyasası: Three Arrows Capital yöneticileri cezaya çarptırıldı

Three Arrows Capital kurucuları Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu tarafından cezaya çarptırıldı.

Three Arrows Capital kurucularından Kyle Davies ve Su Zhu ile birlikte OPNX borsası yöneticileri Dubai tarafından cezaya çarptırıldı.

Dubai, Three Arrows Capital kurucularına ceza yağdırdı

Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu (VARA), 3AC’nin kurucularından Kyle Davies ve Su Zhu ile birlikte OPNX borsası yöneticileri Leslie Lamb, Kyle Davies, Su Zhu ve Mark Lamb’ı, pazarlama düzenlemelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle para cezasına çarptırdı. OPNX CEO’su Leslie Lamb ve yöneticileri Kyle Davies, Su Zhu ve Mark Lamb, 58.000 dolarlık para cezasıyla cezalandırıldılar.

OPNX borsası, Dubai’nin özel kripto düzenleyicisi tarafından verilen cezalarla karşı karşıya kaldı. 16 Ağustos’ta VARA, OPNX borsası için 10 milyon Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi (yaklaşık 2,7 milyon dolar) para cezası uyguladığını duyurdu. Ayrıyeten, borsa dışında kalan OPNX yöneticileri, 200.000 AED (yaklaşık 54.000 dolar) para cezasına çarptırıldı. Bu cezalar, Dubai’nin pazarlama, reklam ve promosyon maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle verildi. Bahsedilen şahısların zati aidatlarını ödedikleri belirtildi.

BTC Piyasası: Three Arrows Capital yöneticileri cezaya çarptırıldı 1

VARA, 2,7 milyon dolarlık para cezasının ödenmemesi durumunda OPNX’e karşı daha fazla aksiyon alabileceğini ve ek cezaların yahut önlemlerin gündeme gelebileceğini vurguladı. Bu durum, mevzuyu kolluk kuvvetlerine yahut mahkemelere havale etmeyi içerebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap