Three Arrows Capital CEO’su, Yatırımcıların Neden Panik Satışı Yerine Varlıklarını Elinde Tuttuğunu Açıkladı

Three Arrows Capital CEO’su, Yatırımcıların Neden Panik Satışı Yerine Varlıklarını Elinde Tuttuğunu Açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Three Arrows Capital CEO’su, Yatırımcıların Neden Panik Satışı Yerine Varlıklarını Elinde Tuttuğunu Açıkladı

Three Arrows Capital CEO’su Zhu Su, piyasadaki güçlü düzeltmeye rağmen birçok yatırımcının neden kripto varlıklarını satmadığını açıkladı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto dünyasının önde gelen şirketlerinden Three Arrows Capital’ın CEO’su Zhu Su, Twitter hesabı üzerinden mevcut Bitcoin yatırımcılarının davranış modelini özetledi. Zincir üstü verilerin de gösterdiği gibi, 1 yıldan uzun süredir varlıklarını elinde tutmaya devam eden Bitcoin yatırımcıları diğer taraftan varlıklarına ekleme yapmaya devam etti.

CEO, büyük düzeltmelere rağmen varlıklarını elinde tutmaya devam eden yatırımcıların bu davranışını, 2018 ve 2019 yıllarındaki ayı piyasasında en dipten satış yaparak yaşadıkları tatsız deneyimle açıklıyor. Bilindiği gibi kripto piyasası, 2020 ve 2021 yılları arasında büyük bir toparlanma ve yükseliş yaşadı. Bazı altcoinlerdeki büyüme, devasa oranlara ulaştı.

Diğer taraftan, en büyük Bitcoin sahipleri ise bu tür bir model izlemiyor. Bu balina grubu, Ocak 2021’den bu yana 2.500’den 2.100’e kadar geriledi. Son düşüş ile ise, ellerinde 1.000 BTC’den fazla tutan yaklaşık 100 balina sınıfı cüzdan yok oldu. Ancak bu cüzdanların, daha küçük cüzdanlar arasında dağıtılmış olma ihtimali de bulunuyor.

Bitcoin, Rusya – Ukrayna gerginliği piyasaları etkisi altına almaya devam ederken düşmeye devam ediyor. Bitcoin bugün 37.200 dolara kadar geriledi. Yayın saati itibariyle ise 38.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap