TFF’den Manalı Metaverse Atağı

TFF’den Manalı Metaverse Atağı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: TFF’den Manalı Metaverse Atağı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, zelzele bölgesi ve afetten etkilenen futbol paydaşları için metaverse cihanında yeni bir proje başlattı.

Goart Metaverse platformunda inşaa edilen üç boyutlu cihan, bağış seçeneklerinin yanı sıra birçok özelliği de içerisinde barındırıyor. Bu cihanda, TFF müzesi, deprem anıtı, ödül alanı ve oyun kurgusu içeren bir stadyum yer alacak.

TFF ve GoArt Metaverse iş birliğiyle başlatılan oyundan elde edilecek tüm gelir, TFF’nin Omuz Omuza kampanyasına aktarılacak. Bu kampanya aracılığıyla, sarsıntıdan etkilenen beşerler için konteyner kent oluşturulacak.

GoArt Metaverse ve TFF’den Manalı Bir Proje

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, şubat ayında Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen sarsıntı felaketinin yaralarını sarmak gayesiyle yeni bir iş birliğine imza attı.

TFF’nin başlattığı “Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası” bünyesinde hayata geçirilen projeden elde edilecek gelirin tamamı depremzedeler için kullanılacak.

Proje kapsamında, birinci olarak GoArt Metaverse platformu üzerinden üç boyutlu olarak tasarlanan bir sanal alan yaratıldı. GoArt Metaverse App’i içerisinde oluşturulan bu alanda TFF Müzesi, Omuz Omuza Alanı, 6 Şubat Anıtı, etraf düzenlemesi ve penaltı oyunundan oluşan sanal alanlar yer alacak. Bu cihan ve oyun kurgusu içerisinde bağış sistemi kuruldu.

Projenin ayrıntıları Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Mehmet Büyükekşi, Goart Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu, TFF İdare Heyeti üyeleri ve Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’in de iştirakleriyle TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında duyuruldu.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, “Futbolun gücünü elimizden gelen her vesileyle uygunluk için kullanmalıyız.” dedi.

Omuz Omuza kampanyasında toplanan bağışlarla, 4000 konteyneri Mayıs’ın birinci yarısında muhtaçlık sahiplerine teslim etmiş olacaklarını kaydeden Büyükekşi, şunları söyledi;

“Toplamda ise 7000 konteyner maksadımız var. Fakat kâfi değil, devam etmeliyiz. Başka taraftan, omuz omuza kampanyamız yalnızca bir gece ile hudutlu kalmayacak demiştik. 15 Haziran’a kadar sürdüreceğimizin kelamını vermiştik. İşte bugün de; tüm geliri kampanyamıza aktarılacak yeni bir proje ekliyoruz. Proje ortağımız GoArt firması, 2017 yılından bu yana kurgusal kainatlar inşaa ediyor. Dünyanın birinci metaverse kentini Elazığ’ın tarihi yerlerinden Harput’ta kuran ve dünya çapında ödül alarak hudutları aşan bir firma. Geliştirdiği artırılmış gerçeklik platformuyla gerçek dünya ile sanal dünya ortasındaki boşluğu kapatan GoArt, bugüne kadar edindiği bilgi ve tecrübeyi artık de depremzedelerimizin faydasına kullanıyor.”

Oyun Kurgusu Nasıl Olacak?

Metaverse cihanında kurulacak alan içerisinde bir de oyun geliştirildi. GoArt Metaverse uygulaması içinde özel olarak tasarlanan bu alana avatarları ile giren kullanıcılar stadyum, TFF müzesi, sarsıntı anıtı ve ödül alanını sanal ortamda görebilecek. Ayrıyeten bu cihanda gezen kullanıcı, stadyuma giriş sağlayarak penaltı atışı yaparak oyunu oynayabilecek. Oyunda başarılı şutlar elde eden kullanıcıya ‘TFF Puanı’ ismi verilen puanlar verilecek. Oyun kurgusunda yer alan bu sistemde, ‘özel toplar’ ismi verilen toplar üretildi. Bu topları satın alan kullanıcılar, hem bağış yaparak katkıda bulunabilecekler hem de direkt olarak ‘TFF Puanı kazanabilecekler. ‘TFF Puanı’ ödül alanında sergilenen formalar, maç bileti ve çeşitli tecrübe mükafatlarını kazanmaya hakkı sağlıyor.

Top aldıkça, oyun devam edecek

Kullanıcılara uygulamayı indirdiklerinde 10 top hakkı veriliyor. Daha sonra günde 3 tane olmak üzere fiyatsız top veriliyor, toplar bittikçe oyuna devam edebilmek için yeni top satın alınması gerekiyor. Tüm gelir ise TFF ile olan muahede gereği Omuz Omuza projesine aktarılıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap