Tezlere Nazaran Binance, Binlerce Hesabı Gereksiz Formda Kapattı

Tezlere Nazaran Binance, Binlerce Hesabı Gereksiz Formda Kapattı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tezlere Nazaran Binance, Binlerce Hesabı Gereksiz Formda Kapattı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, binlerce hesabın gereksiz yere kapatıldığını söyledi.

Bazı savlara nazaran Binance, ABD yaptırımları sebebiyle birçok İran hesabının gereksiz yere kapatıldığını söyledi. Argümanlar Binance‘in kimi eski çalışanları tarafından ortaya atıldı.

Binance Hakkında İddialar

Dünyanın en büyük kripto para ticaret platformu olan Binance, uzun müddettir dünya çapında ağır kamu, siyasi ve düzenleyici incelemelerin konusu olmaya devam ediyor.

Borsa hakkındaki en tartışmalı savlar ortasında şirketin, kripto ile ilgili faaliyetleri yasaklayan ABD yaptırımlarına karşın İran’daki tüccarlara ve firmalara yıllarca hizmet verdiği bildirildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tezlere Nazaran Binance, Binlerce Hesabı Gereksiz Formda Kapattı 1

Konuya dair bilgili insanlara nazaran bir kullanıcının İranlı olması Binance hizmetlerini kullanmasının yasak olduğu manasına gelmiyor. Fakat binlerce bu durumdaki şirket, birtakım İranlı müşterilerin bloke edilmemesi gerekirken hesaplarının bloke edilmesiyle bu ayrımı yapamadı.

Binance’in Global Yaptırımlar Lideri Chagri Poyraz, şirketinin uyumluluk protokollerini güzelleştirme konusunda bilhassa geçen yıldan bu yana uzun bir yol kat ettiğini düşünüyor. Bununla birlikte, ticaret platformunun veritabanını yaptırım uygulanan müşterilerden kurtarma eforlarının ekseriyetle müşterilerin hesaplarının bloke edilmesiyle sonuçlandığını söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap