Tether CEO’sundan PayPal stablecoin açıklaması

Tether CEO’sundan PayPal stablecoin açıklaması

Paylaş
BTC Piyasası: Tether CEO’sundan PayPal stablecoin açıklaması

PayPal’ın stablecoin için düğmeye basmasının akabinde Tether’in CEO’su hususa dair açıklamalarda bulundu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, ödeme devi PayPal’ın stablecoin piyasaya sürmesinin Tether’i etkilemediğini belirtti. The Block’a verdiği demeçte Ardoino, PayPal stablecoin’in (PYUSD) Tether’in hizmet vermediği ABD’de piyasaya sürülmesinin etkilemediğini açıkladı.

Tether CEO’su Paolo Ardoino PayPal’ın çıkaracağı stablecoin hakkında konuştu

Tether CEO’su Paolo Ardoino, PYUSD lansmanının Tether‘e yardımcı olmasının bir yolunun da Tether’in rekabetini etkileyebilmesi olduğunu tabir etti. Rakip Circle’ın USDC stablecoin’i için atıfta bulunarak, “Bu, ABD’ye odaklanan rekabetimizin daha fazla düşüşü manasına gelebilir. Tether ise gelişmekte olan pazarlara ve ülkelere odaklanmış durumda” halinde açıklama yaptı.

BTC Piyasası: Tether CEO’sundan PayPal stablecoin açıklaması 1

PayPal’ın stablecoin lansmanı ve USDC üzerindeki tesirine dair farklı bir perspektif sunan Enclave Markets CEO’su David Wells’e nazaran, PYUSD’nin Circle’ın USDC’sini çabucak etkilemeyeceğini söyledi. USDC ve PYUSD’nin misal müşteri segmentleri için rekabet edeceğini, lakin PYUSD’nin USDC ile büsbütün rekabet edebilmesi için daha fazla adım atması gerektiğini tabir etti. Bilhassa PYUSD’nin büyük kripto borsalarında listelenip listelenmeyeceği meçhul olduğundan, platformlar ortası ödeme kullanımına odaklanılması gerektiğini belirtti. Uzun vadede PYUSD’nin DeFi pazarlarında ve kripto ticareti pazarında USDC ile rekabet edebileceğini öne sürdü.

Kripto araştırma firması K33’ün lider yardımcısı Anders Helseth de Wells’in görüşünü destekledi. Helseth’e nazaran kısa vadede kıymetli bir faktör, borsaların PayPal’ın stablecoin’i benimseyip benimsemediğidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap