Tether Bilançosunda Bitcoin (BTC) Detayı! Ne Kadar Satın Aldılar?

Tether Bilançosunda Bitcoin (BTC) Detayı! Ne Kadar Satın Aldılar?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tether Bilançosunda Bitcoin (BTC) Detayı! Ne Kadar Satın Aldılar?

Dolara endeksli stablecoin USDT ihraççısı Tether, son çeyrek bilançosunu geçtiğimiz gün açıkladı. En büyük stablecoin ihraççısı Tether, son bilançoda kâr ettiğini duyururken yatırımcıların gözü şirkete ilişkin olan Bitcoin sayısında oldu. 2. çeyrek raporuna nazaran Tether, şirket varlıklarına 70 milyon dolar kıymetinde Bitcoin ekledi.

İlk çeyrekteki Bitcoin fiyatlarına nazaran şirketin 52.698 BTC’si bulunuyordu. Lakin Haziran ayı prestijiyle, bu sayı 55.008’e yükseldi. Kripto devi 3 ay içerisinde 2.310 adet BTC satın aldı.

Tether, Bitcoin Kelamını Tuttu Mu?

USDT ihraççısı, son raporda 1 milyar dolar kâr açıkladı. Mayıs ayında kârlarının %15’i ile BTC satın alacağını belirten şirket, görünüşe nazaran verdiği kelamı tutmadı.

Şirketin yatırım harcamalarını çıkardığımızda kalan kâr olan 850 milyon doların %15’i çok daha yüksek bir sayıya tekabül ediyor. USDT ihraççısının Mayıs ayında verdiği kelamı tutması için 127 milyon $ pahasında BTC satın alması gerekiyordu. Fakat şirket, son çeyrek raporuna nazaran 70 milyon dolarlık satın alım yaptı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap