Tether Almanlarla masada: Yapay zekaya stratejik yatırım

Tether Almanlarla masada: Yapay zekaya stratejik yatırım

Paylaş
BTC Piyasası: Tether Almanlarla masada: Yapay zekaya stratejik yatırım

Tether, yapay zeka teşebbüslerini desteklemek için Alman kripto para madencisi Northern Veri Group’a yatırım yaptı. Yatırımın yapay zeka, eşler ortası irtibat ve data depolama tahlilleri dahil olmak üzere yeni ortaya çıkan teknolojik iş birliklerini desteklemeyi amaçladığı belirtildi.

Çıkan haberleri yalanladı

Tether, Tether küme şirketi Damoon aracılığıyla Northern Data’ya yapılan stratejik yatırımın “gelişmekte olan teknolojiyi destekleme kararlılığını” göstermeyi amaçladığını belirtti ve yapay zeka, eşler ortası irtibat, yapay zeka üzere iş birliklerine değindi. Şirket, Forbes’un 420 milyon dolarlık yatırıma ait haberini ise yalanladı.

Öte yandan Northern Veri, Temmuz ayında Tether ile Damoon’u satın almak için bir muahedeye vardığını duyurmuştu. Şirketin teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino ise yatırımı “yeni teknolojik sonlara yanlışsız yeni bir girişim” olarak nitelendirdi.

Tether, yatırımın “rezervlerinden ayrı” olduğunu ve müşteri fonlarını etkilemeyeceğini tez etti. Firma daha evvel, rezervleri konusunda tam olarak şeffaf olmadığı tarafındaki suçlamaların akabinde Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal süreçle karşı karşıya kalmıştı; bu da milyonlarca dolarlık para cezasına ve USDT’nin dayanağına ait rapor sunma buyruğuna yol açmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap