Tether, 1,5 Milyar Dolar Net Kar Bildirdi

Tether, 1,5 Milyar Dolar Net Kar Bildirdi

Paylaş
BTC Piyasası: Tether, 1,5 Milyar Dolar Net Kar Bildirdi

Tether, birinci çeyrek raporuna nazaran 1,5 milyar dolar net kar elde ettiğini ve bunun bir evvelki devrin iki katından fazla olduğunu söyledi. 

Tether CTO’su Paolo Ardoino, husus ile ilgili yaptığı açıklamada: “Tether’in 2023’ün birinci çeyreğinde elde ettiği muazzam muvaffakiyetten ve rezerv fazlamızın tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2,44 milyar dolara ulaşmasından büyük heyecan duyuyoruz. Çeyrek için net karımız 1,48 milyar dolar oldu, bu da platformumuzun gücünün ve istikrarının bir kanıtıdır” sözlerini kullandı. 

Bitcoin, Toplam Rezervin Yüzde 2’sini Temsil Ediyor

Açıklamaya nazaran, Tether’in konsolide toplam varlıkları 9 Mayıs itibariyle en az 81,8 milyar dolarken, konsolide toplam yükümlülükleri 79,4 milyar dolar olarak gerçekleşti. 

Tether birinci defa rezerv raporlamasına ek kategoriler dahil etti. Bu kategoriler ortasında Bitcoin, fizikî altın, gecelik repo ve kurumsal tahvil tahsisleri yer aldı. Bilgilere nazaran, Tether’in elinde 1,5 milyar dolar pahasında Bitcoin ve 3,3 milyar dolar bedelinde kıymetli metal bulunuyor.

Tether, yatırımlarının yüzde 85’inin nakit, nakit benzerleri ve başka kısa vadeli mevduatlarda tutulduğunu söyledi. Altın ve Bitcoin toplam rezervlerin sırasıyla yaklaşık yüzde 4 ve yüzde 2’lik kısmını temsil ediyor. 

Ardoino konuşmasının devamında: “Portföyümüzdeki tüm varlıkların riske nazaran ayarlanmış getirisini daima olarak izlemeye devam ediyoruz. Devam eden risk idaresi süreçlerimizin bir kesimi olarak genel ekonomik ortam değiştikçe ve piyasa döngüsü ilerledikçe daha fazla değişiklik yapmayı bekliyoruz” dedi. 

Bunların yanı sıra Ardoino, ikinci çeyreğe bakıldığında son derece olumlu bir görünüme sahip olduklarını ve şeffaflık konusundaki kararlılıklarını sürdürdüklerini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap