Tesla’nın toplam ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu açıklandı

Tesla’nın toplam ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu açıklandı

Paylaş
BTC Piyasası: Tesla’nın toplam ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu açıklandı

Tesla, 2021 yılının 4. çeyreği için kazanç raporunu yayımladı. Rapora göre Aralık ayında Tesla’nın elinde 1,26 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunuyordu.

Elon Musk tarafından yönetilen şirket, önceki çeyrekte Bitcoin satımı veya alımı gerçekleştirmedi, yalnızca sahip olduklarını tuttu. Tesla, geçtiğimiz Şubat ayında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. BTC bu duyurunun ardından iki hafta içinde 58.300 dolara ulaşarak yaklaşık %50 oranında fırladı.

İlk çeyrek kazançlarında Tesla, kripto para biriminin likiditesini test etmek için Bitcoin’deki pozisyonunun %10’unu sattığını duyurmuştu.

Elektrikli araba şirketi, BTC fiyatındaki düşüş nedeniyle ikinci ve üçüncü çeyreklerde sırasıyla 51 milyon dolar ve 23 milyon dolarlık değer kaybı bildirdi.

Tesla, kripto para biriminin olumsuz çevresel etkisi nedeniyle Bitcoin ödemelerini durdurduktan sonra kripto piyasası büyük bir düzeltme yaşamıştı.

Kasım ayında rekor seviyelere ulaştıktan sonra, Bitcoin şimdi bir düzeltme aşamasından geçiyor.

Dün Fed’in faiz oranlarını sabit tutmaya karar vermesiyle Bitcoin 39.000 dolara yükseldi ancak olumlu hava kısa sürdü. Bitcoin fiyatı, Fed Başkanı Jerome Powell’in faiz oranlarının artmasını destekleyen yorumlarının ardından eski fiyatına geri döndü.

Tesla’nın kazançları ne durumda?

Tesla’nın kazançları bir kez daha analistlerin beklentilerini aşmayı başardı. Şirket, bir önceki yıla göre %65 artışla 17,7 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Şirket ayrıca 2,6 milyar dolarlık rekor bir işletme kârı bildirdi.

Tesla hissesi, piyasa öncesi işlemlerde %0,8 düştü.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap