Terra’dan Binance’e transfer: 140 milyon dolarlık Bitcoin alındı

Terra’dan Binance’e transfer: 140 milyon dolarlık Bitcoin alındı

Paylaş
BTC Piyasası: Terra’dan Binance’e transfer: 140 milyon dolarlık Bitcoin alındı

İçerik

Geçtiğimiz hafta verdiği bir röportajda “Terra, Satoshi’den sonra en fazla BTC tutan kurum olma amacındadır” diyen Terra (LUNA) kurucusu ve Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Binance borsasına 139 milyon 450 bin dolar değerinde USDT gönderdi.

Kwon dikkatle takip ediyor

0xAd41BD1cf3Fd753017Ef5c0da8dF31A3074EA1Ea adresinden yapılan gönderi kısa sürede Twitter’ın gündemine otururken, Kwon ise resmi bir bilgi vermedi ancak Whale Alert adlı, büyük işlemleri takip eden hesabın bu bilgiyi vermesi üzerine de tweet’in altına işlemi ilgiyle izlediğini belirten bir emoji paylaşması da dikkat çekti. İşlemin Terra, Luna Foundation Guard yani kısa adıyla LFG Vakfı’ndan yapıldığı düşünülüyor. Daha sonrasında Terra’ya ait olduğu bilinen Bitcoin cüzdan adresine giren 140 milyon dolarlık Bitcoin de bunu doğrular nitelikte.

Binance’e USDT transferi, bugün TSİ 11.15’te yapıldı. 20 dakika sonra ise Terra’nın Bitcoin cüzdanına yaklaşık 140 milyon dolar değerinde 2 bin 943 BTC girdi. Aşağıdaki görsel, söz konusu cüzdana Bitcoin girişlerini gösteriyor.

Pazartesi de 135 milyon dolarlık BTC almışlardı

Terraform Labs, Pazartesi günü de 135 milyon dolarlık Bitcoin almıştı. Şirketin şu anda 30 bin 727 Bitcoin’i bulunuyor. Şirketin Ocak ayından bu yana da 1 milyar doların üzerinde BTC aldığı tespit edilmişti.

Terra (LUNA) kurucusu ve Terraform Labs CEO’su Do Kwon, geçen hafta verdiği bir röportajda Terra blok zincirinin stabil coin’i olan UST’yi desteklemek için kısa vadede 3 milyar dolar, uzun vadede ise 10 milyar dolarlık Bitcoin almayı plânladıklarını açıklamıştı. 135 milyon dolarlık alım da bu açıklamadan kısa süre sonra gelmişti.

Adam Back’e cevap vermişti

Kwon’un tweet’lerine ise kripto para sektörünün en kıdemli isimlerinden biri olan Blockstream şirketi kurucularından ve CEO Adam Back, “10 milyar dolar nereden gelecek?” demişti. Kwon ise “UST’den elde edilen gelirlerle oluşturulacak. Geleceğe yönelik bir plân bu. 10 milyar dolarlık fon şu anda ortada yok” demişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap