Terra davasında yargıç farklı görüşte

Terra davasında yargıç farklı görüşte

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Terra davasında yargıç farklı görüşte

Federal yargıç Jed Rakoff, Ripple Labs token’ının ikincil piyasalarda halka satıldığında menkul değer olmadığına dair öbür bir yargıçla farklı bir görüşe sahip.

Rakoff, Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon aleyhindeki SEC davasına nezaret ederken, halka açık ve kurumsal satışlar ortasında yapılan ayrımı reddettiğini tabir etti.

Terra davasında Ripple kararı etkisi

ABD’de bir federal yargıç olan Jed Rakoff, Ripple Labs davasındaki karar sebebiyle Terraform Labs davasında farklı bir yol izledi. Bu kararın akabinde davadaki tavrın değişebileceği söylentiler ortasında.

Yargıç Rakoff, Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon aleyhindeki SEC davasına nezaret ederken, halka açık ve kurumsal satışlar ortasında yapılan ayrımı reddettiğini tabir etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Terra davasında yargıç farklı görüşte 1

Bu karar, ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres’in evvelki kararını bozmamaktadır, fakat dijital varlıkların durumu hakkındaki meçhullüğü tekrar canlandırdı. SEC, öbür yargıçların Torres’in münasebetini kabul etmemelerini istedi ve temyiz sürecini değerlendirdiğini belirtti. Rakoff, Kwon ve Terraform’un SEC’in karşılarında açtığı davayı reddetme talebini reddederek, mevzuyu tekrar ele almış oldu.

Bu tıp durumlar, kripto ve dijital varlıkların düzenleyici sınıflandırmasını belirlemede hala büyük bir belirsizlik yaratmaktadır. Dijital varlıkların menkul değer olarak sınıflandırılması, kelam konusu projelerin düzenlemelere ahenk sağlaması ve yasal gereklilikleri karşılaması açısından değerlidir. Fakat şu anda düzenleyici kurumlar ortasında farklı yaklaşımlar ve kararlar mevcut olduğu için, kripto piyasası hala düzenleyici açıdan belgisiz bir ortamda bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap