Temiz enerjiyle madencilik yapan Bitfarms, BTC sayısını artırıyor

Temiz enerjiyle madencilik yapan Bitfarms, BTC sayısını artırıyor

Paylaş
Uzman Coin: Temiz enerjiyle madencilik yapan Bitfarms, BTC sayısını artırıyor

Ağustos ayında yayımladığı raporda operasyonlarının yüzde 99’unu temiz enerjiyle yaptığını ve elinde o dönem itibariyle 1678 tane BTC olduğunu açıklayan Bitfarms madencilik şirketi yeni bilgiler verdi.

Toplam Bitcoin sayısı 2028’e çıktı

Şirketin verdiği bilgilere göre, “kasadaki” toplam BTC sayısı Ağustos ayında 350 arttı ve 2028’e çıktı. Daha önce madencilik operasyonlarının yüzde 99’luk kısmının tesislerdeki hidro güç üniteleryle yapıldığını duyuran Bitfarms, günde yaklaşık 10 BTC ile, Ağustos ayında toplamda 354 Bitcoin, 3. çeyreğin ilk 2 ayında ise toplamda 745 Bitcoin çıkarıldığını iletti.

Bu sene üretilen BTC’lerin tamamına yakını HODL!

2021 yılı itibariyle kripto paralara duyulan büyük ilgiden ötürü, Ocak 2021 ile Temmuz 2021 arasında iki kart fark olduğunu açıklayan şirket, bu sene çıkarılan Bitcıin’lerin %96’lık kısmının da HODL edildiğini duyurdu. Çin yasakları sayesinde düşen madencilik zorluğunun da Bitfarms’ın büyük kazancında etkili olduğunu belirtmek gerekir.

Hedef 8 katlık büyüme

Daha önce bu yılın ikinci yarısında bilançolarına daha fazla BTC eklemeyi plânladıklarını belirten CEO Emiliano Grodzki ise yaptığı açıklamada, “2021’in başından 2022’nin sonuna kadar olan süreçteki büyümenin 8 kat olmasını hedefliyoruz” dedi.

Eylül bitmeden 7230 Bitmain S19j PRO gelecek

Kanada merkezli firma bu ay bitmeden Bitmain’in yeni makinelerinden olan 7230 adet S19j PRO almış olacak. Bu makinelerin kurulumunun tamamlanmasından sonra operasyonlarda çok büyük ilerleme kaydedilmesi hedefleniyor. Makineler, ilk etapta S9s modellerinin yerine kurulacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap