Telegram’ın takviyesini alan kripto para yükselişe devam ediyor

Telegram’ın takviyesini alan kripto para yükselişe devam ediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Telegram’ın takviyesini alan kripto para yükselişe devam ediyor

Investing.com – Tanınan iletileşme uygulaması Telegram ile entegrasyonu duyurulan TON coin, geçen hafta yükseliş ivmesini artırırken bu hafta da olumlu görünümünü koruyor.

Bir müddettir devam eden hazırlıkların akabinde Telegram entegrasyonunun duyurulmasıyla birlikte Ethereum ağındaki TON adreslerinin süratli biçimde 7 kat arttığı görüldü. Proje için dönüm noktası olarak görülen bu gelişmenin akabinde The Open Network’ün mahallî varlığı, geçen haftadan bu yana %50’nin üzerinde kıymet artışıyla 2,5 dolar düzeyine ulaştı.

Diğer yandan TON, Ağustos ayı başında 1,2 doların çabucak altında takviye bulduktan sonra 1,5 üzere kısa bir müddette kıymetini %114 oranında artırdı. Bununla birlikte duyurunun akabinde TON coin fiyatındaki artışı, yükselen süreç hacimlerinin desteklediği görüldü.

IntoTheBlock datalarına nazaran etkin TON adresleri, Aralık 2022 devrinden bu yana birinci defa 300 eşiğini aştı. Bununla birlikte 16 Eylül’de gerçekleşen yaklaşık 3 milyon dolarlık 1,2 milyon TON coin transferi Aralık ayından bu yana Ethereum ağındaki en yüksek token aktivitesi olarak kayıtlara geçti.

The open Network’ün blockchain ağının bağımsız olmasına karşın ağın lokal varlığı TON, Ethereum ağına uyumlu bir varlık olarak geliştirilmiştir. Sarılmış varlık statüsündeki TON, böylece Ethereum tabanlı kripto cüzdanları ortasında kolaylıkla transfer edilebilir ve merkezsiz borsalarda ticareti yapılabilir.

TON, Telegram takviyesiyle büyümeye devam ediyor

TON coin’in Telegram ile entegrasyonu, 800 milyon etkin kullanıcısı olan iletileşme uygulaması sayesinde talebini artıracağı fikriyle hayli olumlu formda fiyatlandı. Ayrıyeten bu hareket, Telegram platformu üzerinde çalışan gözetimsiz bir kripto cüzdanı olan TON Space’in hayata geçirilmesiyle de desteklendi. Telegram üzerinden kullanılabilecek TON Space cüzdanı ile TON dışında Bitcoin ve USDT alım – satımı ile transferi de yapılabiliyor. Ayrıyeten varlıklar TON Space cüzdanında harici bir biçimde saklanabiliyor.

TON projesinin kökenleri ise 2018 yılına dayanıyor. O devir Telegram’ın kurucuları Paul ve Nikolai Durov tarafından geliştirilen proje ABD SEC pürüzüne takılarak durma noktasına gelmişti. Lakin daha sonra bir küme geliştirici TON Vakfı’nı kurarak projeye devam etti ve çabalı çalışmaların akabinde proje tekrar tanınan hale getirildi.

TON coin, geçen haftaki talep artışının akabinde 8,7 milyar dolar piyasa pahasına ulaştı ve 9. sıraya yerleşerek piyasanın en büyük 10 kripto parası ortasında yerini aldı. Bakıldığında önünde 8,8 milyar dolar piyasa bedeliyle DOGE ve 8,88 milyar dolar ile ADA bulunurken TON coin’e talebin devam etmesi durumunda kripto para, bu iki büyük projeyi de geride bırakarak 7. sıraya yerleşebilir.

Bu ortada TON, şimdi kripto dalının en yüksek hacimli borsası Binance’te listelenmezken merkezi borsalar ortasında en yüksek süreç hacmi sırasıyla HTX, OKX ve KuCoin’de bulunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap