Telegram’da Beklenmeyen Gelişme: Paralar İade Ediliyor!

Telegram’da Beklenmeyen Gelişme: Paralar İade Ediliyor!

Paylaş
Telegram’da Beklenmeyen Gelişme: Paralar İade Ediliyor!

Telegram‘ın Gram token’lerinin satışı, Bitcoin (BTC) ETF‘sinden bile daha imkansız ve karmaşık bir hal aldı. Bulut tabanlı mesajlaşma uygulamasının kripto parası tam piyasaya sürülecekken ABD’li regülatörlerin engeline takılmıştı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bunların federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini ve satışların durdurulduğunu açıklamıştı. Şu an için SEC ile aktif bir dava sürecinde olan Telegram’dan geçtiğimiz günlerde ilginç bir açıklama da geldi. Telegram, Gram token’lerinin kendileri ile bağlantılı olmadığını ve bunların bu sebeple menkul kıymet değeri taşımadıklarını ifade etti. Telegram’ın aynı duyuruda kripto para cüzdanının Telegram uygulaması ile entegre olmayacağını açıklanması ise, birçok yatırımcının şevkini kırmış gibi gözüküyor.

Liquid’in Gram Satışı İptal!

SEC‘in Gram’ın menkul kıymet olduğunu düşünmesine sebep olan platformlardan birisi de Liquid olmuştu. Liquid, ICO’dan elde ettiği Gram token‘lerini “indirimli” fiyattan satacağını duyurmuş ve bunun aslında akredite olmayan yatırımcılara da ulaşabileceğini göstermişti. Bu da SEC’in menkul kıymet yasalarının ihlalinin oluştuğunda karar kılmasına sebep oldu.

Liquid tarafından dün yapılan bir açıklamada ise satışın iptal olduğu ve yatırımcıların paralarının iade edileceği belirtildi.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap